براساس تازه‌ترین نظرسنجی؛

"اوباما در میان نظامیان آمریکایی محبوب نیست"

آمريكا,اوباما

بر اساس یک نظرسنجی سالانه که از سوی یک نشریه نظامی آمریکا انجام شده باراک اوباما رکورد تاریخی جدیدی در نامحبوب بودن میان نظامیان آمریکایی کسب کرده و تنها 15 درصد از سربازان آمریکایی عملکرد وی را در مقام فرمانده کل قوا تایید می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه کریستین ساینس مانیتور، بر اساس یک نظرسنجی سالانه که توسط نشریه میلیتری تایمز آمریکا انجام شده تنها 15 درصد از سربازان ارتش آمریکا عملکرد اوباما را به عنوان فرمانده کل قوا تایید می‌کنند.

بر اساس این نظرسنجی، بیش از نیمی از نظامیان آمریکایی معادل 55 درصد از آنها می‌گویند که مخالف عملکرد اوباما هستند. اگرچه مقام ریاست جمهوری آمریکا هرگز محبوبیت چندانی در میان سربازان آمریکایی پیدا نکرده اما این میزان نامحبوب بودن اوباما رکورد تاریخی جدیدی برای یک رئیس جمهور آمریکا محسوب می‌شود.

این در حالی است که اوباما در نخستین سال ریاست جمهوری‌اش از محبوبیت 35 درصدی میان نظامیان آمریکایی برخوردار بود که به نسبت محبوبیت بالایی به عنوان یک رئیس جمهور آمریکا به حساب می‌آمد.

این در حالی است که بر اساس نظرسنجی در میان مردم عادی، اوباما در حال حاضر محبوبیت 44 درصدی دارد.

بنا به نوشته این نشریه نظامی آمریکا، کاهش شدید محبوبیت اوباما در میان نظامیان آمریکایی ناشی از چند عامل است از جمله کاهش بودجه، کاهش روحیه سربازان، نارضایتی از سیاست خارجی دولت اوباما و همچنین نارضایتی از وضعیت جنسیتی در ارتش.

به نوشته نشریه میلیتری تایمز، سربازان ارتش آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما به نسبت همه فرماندهان سابق کل قوا ناراحت تر هستند.

در سال 2009 حدود 91 درصد از سربازان ارتش آمریکا از کیفیت زندگی خود راضی بودند اما این مقدار اکنون به 56 درصد رسیده است.

یک دلیل این مساله این است که بیش از نیمی از سربازان آمریکایی معتقدند که امروز حقوق کمی دریافت می‌کنند. در سال 2009، 87 درصد از سربازان آمریکایی میزان دستمزد و مزایای خود را خوب و عالی ارزیابی کرده بودند اما امروز تنها 44 درصد از نظامیان آمریکایی چنین عقیده‌ای دارند. همچنین تحولات عراق و افغانستان و اقدامات گروه تروریستی داعش منجر شده که سیاست خارجی اوباما در ارتش مخالفان زیادی داشته باشد.

اغلب کارشناسان نظامی آمریکا، اوباما را یک رهبر ضعیف در سیاست خارجی تلقی می‌کنند و به گفته آنها اقدامات گروه داعش اوباما را مجبور کرد تا بار دیگر نظامیان آمریکایی را به منطقه بازگرداند و این موجب نارضایتی بیشتر این نظامیان شده است.

همچنین در این نظرسنجی 70 درصد از پاسخگویان در پاسخ به اینکه آیا آمریکا باید یک نیروی نظامی بزرگ و قدرتمند را برای مبارزه با شبه نظامیان داعش بار دیگر به عراق بازگرداند، پاسخ منفی دادند.

این گزارش دریافته که سربازان آمریکایی از نتیجه جنگ‌های عراق و افغانستان ناراضی بوده و فرمانده کل قوا را مقصر شکست‌ها می‌دانند.

نشریه میلیتری تایمز نوشت: از سال 2007 تاکنون درصد سربازانی که عقیده دارند جنگ افغانستان در نهایت یک موفقیت برای آمریکا خواهد بود به شدت کاهش یافته است.

در ادامه این مطلب آمده است: به طور مشابه تنها 30 درصد از نظامیان آمریکایی احساس می‌کنند جنگ هشت ساله در عراق موفق آمیز بوده است.

همچنین نشریه میلیتری تایمز نوشت: از نظر منتقدان اوباما تغییرات فرهنگی که او در میان نظامیان آمریکایی اعمال کرده موجب مهندسی اجتماعی سختگیرانه‌ای شده که باعث تضعیف سنت‌های دارای ریشه‌های عمیق و همچنین تضعیف نظم و انضباط خوب شده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داده است که حدود نیمی از سربازان ارتش آمریکا معتقد هستند هم حزب جمهوریخواه و هم حزب دموکرات دیگر حمایت چندانی از مسائل مربوط به ارتش نمی‌کند تنها 12 درصد از نظامیان آمریکایی گفتند که هر دو حزب به بهترین شکل منافع نیروهای مسلح را در نظر می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N639923