روزنامه کره شمالی: ' آمریکا گرگ بی دندان' / قدرت امپراطوری شیاطین رو به زوال است

ایرنا نوشت:

در بحبوحه تنش تازه در روابط 'پیونگ یانگ' و واشنگتن، یک روزنامه کره شمالی ؛ آمریکا را 'امپراطوری شیاطین' توصیف کرد.

به گزارش ایرنا؛ در بحبوحه تشدید جنجال ها بر سر حملات سایبری به شرکت 'سونی پیکچرز'، روزنامه 'رودونگ سینمون' ارگان کمیته مرکزی حزب 'کارگران کره شمالی' آمریکا را به مثابه 'گرگی بی دندان' خواند که روز به روز از قدرت آن کاسته می شود.

این روزنامه کره ای نوشت: مهم نیست، آمریکا چگونه از سر ناامیدی 'نعره' می کشد، اما این چیزی به جز 'نعره گرگی بی دندان' نیست. قدرت آمریکا به عنوان مظهر همه انواع شیاطین رو به نابودی می رود.

رودونگ سینمون افزود: صدای شلیک گلوله از زمان حضور آمریکا در همه کشورهای جهان، هرگز قطع نشده و جهان نظاره گر نقض وحشیانه تمامیت ارضی و حقوق بشر از سوی آمریکا است.

به دنبال حمله 'هکرها' به شرکت سونی پیکچرز به دلیل اکران فیلم 'مصاحبه' که در آن موضوع ترور رهبر کره شمالی به تصویر کشیده می شود، تنش در روابط آمریکا و کره شمالی بالا گرفت.

واشنگتن، پیونگ یانگ را به دست داشتن در این حمله متهم کرده است، اتهامی که با تکذیب کره شمالی مواجه شد.

'باراک اوباما' رییس جمهوری آمریکا در سخنانی گفت که این حمله یک 'خرابکاری اینترنتی' بوده است، اما واشنگتن واکنش مناسبی به آن خواهد داشت.

آمریکا در عین حال یکشنبه گذشته پیشنهاد کره شمالی مبنی بر انجام تحقیقات مشترک واشنگتن و پیونگ یانگ را در مورد حمله سایبری به شرکت سونی پیکچرز، رد کرد.

'سامانتا پاور' که در جریان یک رای گیری نادر در شورای امنیت برای بررسی وضعیت حقوق بشر در کره شمالی سخن می گفت، از ارجاع پرونده حقوق بشر این کشور به دادگاه بین المللی کیفری دفاع کرد.

4949

 

کد N639917