سرگردانی تشکیلات خودگردان درباره پیش‌نویس قطعنامه پایان اشغالگری

در حالی که صائب عریقات از رای گیری بر سر پیش‌نویس قطعنامه پایان اشغالگری تا پیش از آغاز سال آتی میلادی خبر داده، یک مسئول فلسطینی اعلام کرد که عباس درخواست رسمی تعویق رای گیری درباره این طرح را داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان در گفت‌وگوهای صلح اعلام کرد که پیش‌نویس قطعنامه توقف اشغالگری‌ اسرائیل تا پیش از پایان سال جاری میلادی در شورای امنیت به رای گذاشته خواهد شد.

عریقات امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری نووستی روسیه گفت: چند مشاوره فنی انجام شد و طرف فلسطینی چند اصلاحیه بر روی پیش‌نویس انجام داده است. احتمالا این پیش‌نویس به زودی و تا قبل از پایان سال جاری میلادی به رای گذاشته خواهد شد.

این درحالی است که رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از یک مسئول فلسطینی اعلام کرد که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت رسمی درخواست کرده که رای گیری درباره این پیش‌نویس در شورای امنیت به تعویق بیفتد.

این شخص که نامش فاش نشده با اشاره به اینکه مسئولان فلسطینی در حال حاضر تلاش می‌کنند ارتباطات با طرف اسرائیلی را بهبود دهیم گفت: قصد داریم چند توافق نامه بین المللی از جمله پیوستن به دادگاه بین المللی را به امضا برسانیم.

این مسئول فلسطینی گفت: تشکیلات خودگردان فلسطین از همان لحظات اول ارائه پیش‌نویس به شورای امنیت از سوی دولت آمریکا تحت فشارهای زیادی قرار گرفت تا به رای گذاشتن آن را به تعویق بیاندازد.

انتهای پیام

کد N639808