ساخت نیروگاه هسته‌ای ژوهانسبورگ با هزینه یکصد میلیارد دلاری

سیاسی

بنا بر اعلام مدیر گروه ساخت و ساز نیروگاه هسته‌ای ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی ظرف مدت 15 سال، 100 میلیارد دلار برای ساخت این نیروگاه با ظرفیت تولید 9600 مگا وات انرژی هزینه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از بلومبرگ، دس مولر مدیر گروه ساخت و ساز نیروگاه هسته‌ای ژوهانسبورگ در مورد کشورهایی که در ساخت این نیروگاه با آفریقای جنوبی همکاری خواهند کرد، اظهار کرد: جغرافیای سیاسی و روابط صنعتی نقش مهمی در تعیین کشورهایی که در ساخت این نیروگاه با آفریقای جنوبی همکاری خواهند کرد، دارد.

به گزارش ایسنا، آفریقای جنوبی برای ساخت نیروگاه هسته‌ای ژوهانسبورگ با قابلیت تولید 9600 مگاوات انرژی که به گفته مقامات آفریقای جنوبی ساخت آن 15 سال ادامه می‌یابد با کشورهایی مثل فرانسه، روسیه و ژاپن تفاهمنامه همکاری هسته‌ای امضا کرده است.

هم‌اکنون آفریقای جنوبی به عنوان بزرگ‌ترین مصرف کننده برق در قاره آفریقا قرار دارد. با ساخت این نیروگاه هسته‌ای به بحران کمبود تولید انرژی در این کشور که در اثر یک دهه بی‌توجهی دولت و عدم سرمایه‌گذاری مناسب بخش خصوصی در حوزه انرژی به وجود آمده است پایان دهد.

همچنین زولیسا مابهونگو مدیر گروه سرویس و خدمات شرکت هسته‌ای آفریقای جنوبی در گفت‌وگو با بلومبرگ در این باره، گفت: دولت آفریقای جنوبی بارها تاکید کرده است که ساختن نیروگاه هسته‌ای ژوهانسبورگ بخش انرژی هسته‌ای آفریقای جنوبی را احیا خواهد کرد.

وی گفت: هدف بلندمدت دولت آفریقای جنوبی رسیدن به استقلال کامل در اداره این نیروگاه و تولید سوخت مورد نیاز آن خواهد بود.

انتهای پیام

کد N639791