کاهش قیمت جهانی نفت چه تاثیری بر کشاورزی دارد؟

نفت,توليد,كشاورزي,بودجه 94

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به تشریح تبعات کاهش قیمت جهانی نفت بر کشاورزی پرداخت و گفت: به تبع این کاهش بخشی از آنچه در بودجه آمده محقق نخواهد شد.

هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، توضیح داد: کاهش قیمت جهانی نفت می‌تواند موجب بالارفتن قیمت نهاده‌ها و کود استفاده شده در بخش کشاورزی شود که درنتیجه قیمت تولیدات کشاورزی افزایش پیدا کرده و مصرف کننده اثر آن را خواهد دید.

وی تاکید کرد: اگر دولت سندهای حمایتی داشته باشد و دست کشاورزان را بگیرد به مشکل خاصی برنخواهیم خورد و اما اگر این اتفاق نیفتد قیمت تمام شده بالا می‌رود و خود را در عرضه به مصرف‌کنندگان نشان می‌دهد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین گفت: بحران قیمت نفت خود را در بخش تولید و نهاده‌ها ظاهر می‌کند. ما باید تلاش کنیم با استفاده از تولیدات داخلی کاری کنیم که کمتر با بحران مواجه شده و از رکود خارج شویم و در بخش شیمیایی، کودهایی را از مواد گیاهی و طبیعی جایگزین کنیم.

وی افزود: اگر مسئولین بتوانند در این شرایط فضا را آماده کنند در آینده بهتر می‌توانیم مقاومت کنیم و تولیدات داخلی خود را به شکلی صحیح مدیریت کرده و افزایش دهیم.

انتهای پیام

کد N639451