رئیس حزب جوانان ایران اسلامی:

مردم درجهاد مبارزه با فساد شرکت می‌کنند

مبارزه با فساد

رئیس حزب جوانان ایران اسلامی گفت:‌ با توجه به تاکیدات رهبری مردم باید چشم بینای جامعه باشند و مبارزه با فساد را یک جهاد همگانی تلقی کنند.

محمد میرزایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در ارتباط با مبارزه فوری با فساد اظهارکرد: تاکید اخیر رهبری به بهانه نامه آقای جهانگیری جهت همایش مبارزه با فساد بود.

وی افزود: دولت نشان داده که برای مبارزه با فساد عزم جدی دارد و می خواسته تاکیدی نیز از رهبری به همراه داشته باشد. رهبری هم اعلام کردند که احتیاجی به این همایش ها نیست و صرفا باید بدون هیچ ملاحظه‌ای در جهت مبارزه با فساد عمل کنند و حتی گفتند که مگر روسای سه قوه نمی‌دانند که وظیفه شان چیست.

وی ادامه داد:‌ مقام معظم رهبری حجت را بر هر سه قوه تمام کردند، وقتی ایشان این چنین گفته‌اند دیگر هیچ مشکلی بر سر راه روسای سه قوه نیست. متاسفانه در سال‌های اخیر فساد رشد کرده است. ما در هر قوه ای یک مشکل اساسی داریم که باعث رشد مفاسد اقتصادی می‌شود ، در قسمت قانونگذاری ، اجرایی و نظارت و برخورد مشکلاتی در هر سه قوه وجود دارد که باید عزم جدی میان آن‌ها برای همکاری ایجاد شود.

این فعال سیاسی همچنین گفت:‌ امروز در قانون گذاری، در شهرداری‌ها بودجه دولتی در وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها و همچنین در بخش نظارت بر تمام آن‌ها این مشکل وجود دارد. از صحبت های افراد مختلف از جمله دولت و آقای اژه ای می‌توان دریافت که آن‌ها عزم جدی در برطرف کردن فساد پیدا کرده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت حضور مردم در میدان مبارزه با مفاسد تصریح کرد: بعد از تاکید رهبری ، عزم روسای سه قوه و نقش رسانه ها و مردم عامل بعدی در مبارزه با فساد است. وقتی رهبری تاکید کرده اند یعنی فراخوانی به مردم داده اند که بتوانند با چشم بینا و صدای رسا از مسوولین مطالباتی جهت پیگیری مبارزه با مفاسد و ریشه کن کردن آن داشته باشند . مردم باید در این جهاد همگانی شرکت کنند و چشم بینای جامعه باشند. سکوت در برابر فساد جایز نیست.

انتهای پیام

کد N639341