بررسی بودجه نیروهای مسلح در کمیته دفاعی مجلس؛

کوثری: میزان افزایش بودجه نیروهای مسلح به هیچ وجه کافی نیست

بودجه 94

رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه افزایش بودجه دفاعی نسبت به سال گذشته حدود 15 درصد بوده است گفت که این میزان افزایش به هیچ وجه کافی نیست.

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: افزایش بودجه دفاعی کشور همچون بودجه درنظر گرفته شده برای سایر دستگاه ها حدود 15 درصد است. این بدان معناست که میزان افزایش بودجه جداگانه‌ای برای نیروهای مسلح درنظر گرفته نشده است و همان روند افزایش عادی برای این دستگاه لحاظ شده است.

وی با تاکید بر اینکه این میزان افزایش به هیچ وجه کافی نیست ابراز داشت: دولت تنها بودجه بخش سلامت و نهاد ریاست جمهوری را به صورت چشمگیر افزایش داده است و برای سایر دستگاه‌ها افزایشی بین 10 تا 15 درصد درنظر گرفته است.

رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیته هفته گذشته جلساتی را با نیروهای مسلح در رده انتظامی، ارتش، سپاه ، ستاد کل و وزارت دفاع برگزار کرده است گفت که پیشنهادات این نهادها برای افزایش بودجه‌شان گرفته شده است که ان‌شاالله هفته آینده جلساتی را با حضور نماینده دولت و نماینده مرکز پژوهش‌ها جهت بررسی این موارد برگزار خواهیم کرد تا به صورت دقیق به کمیسیون تلفیق ارائه شود.

کوثری تاکید کرد که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تنها می‌توانند پیشنهاداتی را برای افزایش بودجه این نهادها به تصویب برساند که منابع آن تعیین شده باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد که این کمیسیون جلساتی را برای بررسی بودجه وزارتخانه‌های کشور، خارجه و اطلاعات نیز برگزار خواهد کرد. میزان افزایش بودجه این وزارتخانه‌ها نیز بین 14 تا 15 درصد بوده است.

انتهای پیام

کد N639340