العبادی: نینوا پایان راه داعش است

نخست‌وزیر عراق استان نینوا را پایان راه تروریست‌های داعش دانست و از نادیده گرفتن نقش نیروهای مردمی در مقابله با تروریست‌ها انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در دیدار با هیأتی از اعضای شورای استانداری نینوا و نمایندگان این استان در پارلمان عراق گفت: نینوا پایان کار داعش خواهد بود و بهترین پاسخ به این گروهک تروریستی، هماهنگی، همکاری و دوری از تفرقه و جبهه‌گیری علیه یکدیگر است.

السومریه نیوز گزارش داد، العبادی در این دیدار بر ضرورت هماهنگی، وحدت، پاکسازی استان نینوا و سپردن کلید اداره آن به دست اهالی این استان تاکید کرده و سیاست تحریک یکدیگر و فرقه گرایی را به باد انتقاد گرفته است.

وی ضمن تاکید بر ضروت شتاب در اجرای عملیات آزاد سازی نینوا، پیروزی های اخیر در برابر تروریست‌ها و دستاوردهای 100 روزه دولت عراق را تبریک گفت.

العبادی خواهان رقابت در خدمت رسانی و مقابله با فساد، که سد راه تلاش برای ارائه خدمات و سرمایه گزاری شده است، شد و کشمکش قوای مجریه و مقننه برای در تنگنا قرار دادن یکدیگر را کاری بیهوده توصیف کرد.

نخست‌وزیر عراق با بیان این که «ما امروز در سایه نوعی آشتی و همنوایی سیاسی با پارلمان و ریاست جمهوری به سر می بریم»، گفت: سیاست دولت بر مسلح کردن داوطلبان واقعی مبارزه با تروریست ها در استان های مختلف، استوار است و در این مسیر کیفیت برای دولت مهم است نه تعداد.

وی افزود: ما رزمندگانی می‌خواهیم که پایداری کنند و دشمن را شکست دهند و این خوشایند نیست که بشنویم نیروهای نظامی در منطقه ای محاصره شده یا شکست خورده اند. بنابراین تکلیف مبارزان، پایداری و جانفشانی تا رسیدن به پیروزی است.

العبادی به تلاش های کنونی برای تدوین پیش نویس قانون تشکیل گارد ملی با هدف حمایت از استان ها اشاره و با فرقه ای یا مذهبی بودن این گارد مخالفت کرد.

وی گفت: ما خواهان حمایت از استان ها و تحقق ثبات و سازندگی هستیم و معتقدیم که وحدت عراق با توسل به زور و اجبار محقق نمی‌شود.

نخست وزیر عراق در ادامه، بی احترامی به نقش و جایگاه نیروهای مردمی در مقابله با تروریست ها را رد کرد و گفت: نباید این دسته از نیروها و کسانی را که از شرایط کنونی برای تعرض به دیگران استفاده می کنند، یکی بدانیم.

العبادی گفت: داعش قبل از هر چیز به اسلام توهین کرده و هر آنچه را مخالف تعالیم دین مبین اسلام است، با خود آورده است.

انتهای پیام

کد N639161