ایران برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات تونس را تبریک گفت

سیاسی

وزارت امور خارجه ایران برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات تونس را تبریک گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به دنبال اعلام نتایج رسمی مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در تونس مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برگزاری موفقیت آمیز انتخابات این کشور و تثبیت روند دمکراتیک به‌عنوان دستاورد مهم انقلاب تونس را به ملت و دولت تونس تبریک گفت.

کمیسیون عالی انتخابات تونس، محمد باجی القائد السبسی را به عنوان نامزد پیروز در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری تونس معرفی کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، شفیق صرصار، رئیس کمیسیون عالی مستقل انتخابات تونس در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: کمیسیون انتخابات بر اساس قوانین مربوط به انتخابات و اطمینان از این که تخلفات صورت گرفته تاثیری واقعی و اساسی بر نتایج انتخابات نداشته است، نتایج انتخابات را به این شرح اعلام می کند: 60.11 درصد واجدین شرایط در داخل و خارج از تونس در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

باجی القائد السبسی یک میلیون و 731 هزار و 529 رای یعنی 55.68 درصد آراء را به دست آورد و محمد منصف المرزوقی، نیز یک میلیون و 378 هزار و 513 هزار رأی معادل 44.32 درصد آراء را به دست آورد

به این ترتیب کمیسیون انتخابات تونس، محمد الباجی القائد السبسی را به عنوان نامزد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری سال 2014 معرفی کرد.

60.11 درصد واجدین شرایط در داخل و خارج از تونس در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

السبسی که نماینده حزب غیرمذهبی نداء تونس است با به دست آوردن ۳۹ درصد آرا به دور دوم راه یافت. دور اول انتخابات در دوم آذر ماه برگزار شد.

وی که ۸۸ سال دارد در دوره حکومت زین‌العابدین بن علی، رییس‌جمهوری مخلوع تونس و حبیب بورقیبه، اولین رهبر دوره بعد از استقلال این کشور سمت‌هایی داشت.

او در مناطق ساحلی و ثروتمند تونس از حمایت زیادی برخوردار است و با شعار ثبات و تجربه مبارزه می‌کرد.

انتهای پیام

کد N639083