کره‌جنوبی امنیت راکتورهای هسته‌ای خود را آزمایش می‌کند

اپراتور تاسیسات هسته‌ای کره جنوبی (Karea Hydro and Nucleur Power - KHNP) امروز آزمایش‌ها و مانورهایی را برای جلوگیری از حملات سایبری آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از نشریه لوفیگارو، پس از ربودن اطلاعاتی از تاسیسات هسته‌ای کره جنوبی و انتشار آن‌ها بر روی شبکه‌ اجتماعی توییتر، اپراتور تاسیسات هسته‌ای این کشور تصمیم گرفت تا امنیت خود را آزمایش کند.

هکر این حمله سایبری هفته گذشته طرح‌ها و برنامه‌های دو رآکتور و اطلاعات شخصی تعدادی از 10 هزار کارمند تاسیسات را منتشر کرده بود.

این هکر همچنین دیروز با انتشار پیامی در توییتر تحت عنوان مدیر گروهی علیه راکتورهای هسته‌ای، کره جنوبی را تهدید کرده بود که اگر سه رآکتور را تا 25 دسامبر از سرویس خارج نکند اطلاعات دیگری را منتشر خواهد کرد. این هکر اعلام کرد که گروهش در هاوایی مستقر هستند.

لی کوآن سوپ، قائم مقام وزیر انرژی کره جنوبی، اطلاعات ربوده شده مربوط به تاسیسات هسته‌ای گوری و ولسونگ در جنوب شرق این کشور است و هیچ گونه خطری برای امنیت این تاسیسات ندارند.

یکی ازمسئولان اپراتور تاسیسات KHNP اظهار کرد که مطمئنا این داده‌ها پیش از ایمن سازی کامل شبکه‌های کامپیوتری این اپراتور به سرقت رفته‌اند.

انتهای پیام

کد N638815