بیش از 31 درصد از اسرائیلی‌ها در فقر به سر می‌برند

نتایج پژوهش‌ها در اراضی اشغالی نشان می‌دهد که بیش از دو میلیون تن از اسرائیلی‌ها در فقر زندگی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیش بینی می‌شود که هزینه‌های بالای زندگی در اراضی اشغالی بر انتخابات پارلمانی اسرائیل در 17 مارستاثیر بگذارد.

هزینه‌های بالای زندگی در اراضی اشغالی و تلاش برای کاهش آن جزو اولویت‌های سیاسی دولت این رژیم از سال 2011 قرار گرفته است چرا که در آن زمان صدها هزار تن از اسرائیلی‌ها در اعتراض به قیمت بالای کالاهای ضروری به خیابان‌ها آمدند.

این اعتراض‌ها باعث شد تا یئیر لابید، پست وزیر امور دارایی را به دست بگیرد تا در این خصوص اصلاحاتی به وجود آورد اما بسیاری از اسرائیلی‌ها معتقدند که لابید در اجرای وعده‌های اصلاحاتی خود ناکام مانده است. قیمت کالاها در اراضی اشغالی بسیار بالا بوده و دستمزدها در این منطقه کمتر از آمریکا و اروپای غربی است.

گزارش‌ها و تحلیل‌ها بیانگر آن است که بیشتر جوانان اسرائیلی به فکر کوچیدن از اراضی اشغالی هستند.بر همین اساس برخی تحلیلگران معتقدند که جوانان اسرائیلی فکر می‌کنند اسرائیل به یهودیان ثروتمند تعلق دارد و بقیه باید از آن کوچ کنند. دولت اسرائیل کمیته‌های زیادی را برای بررسی مشکل اقتصادی این رژیم تشکیل داده است اما نتایج آن محسوس نیست.

در جریان پژوهش دولتی صورت گرفته در ماه ژوئن مشخص شد که از هر 10 اسرائیلی چهار اسرائیلی نمی‌توانند امور زندگی خود را مدیریت کنند و 47 درصد از آنها نسبت به شرایط اقتصادی‌شان ناراضی هستند.

بانک اسرائیل نیز گزارش داد قیمت کالاهای اساسی در اراضی اشغالی گران است. بخش دیگری از جامعه اسرائیل معتقدند که مالیات‌های سنگین باعث شده که شرایط اقتصادی در این منطقه نامساعد باشد.

بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته از سوی سازمان کمک‌های بشر دوستانه موسوم به «لاتیت» از هر سه کودک اسرائیلی یک کودک از فقر رنج می‌برد، بر اساس این پژوهش بیش از دو میلیون تن از اسرائیلی‌ها فقیر بوده که این میزان 31.6 درصد از کل اسرائیلی‌ها را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام

کد N638739