اغفال دختران بریتانیایی با وعده شوهر جنتلمن برای پیوستن به داعش

سیاسی

یک زن بریتانیایی در شبکه های اجتماعی خود را دختر 17 ساله معرفی می کرد و با فریب دادن دختران هم سن و سال خود و وعده ازدواج ، آنها را با پیوستن به گروهک داعش ترغیب می کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه بریتانیایی"ساندی تایمز" نوشت: زن بریتانیایی که معلم موسقی بود و به دختران گیتار آموزش می داد، سر از سازماندهی کردن دختران برای پیوستن به گروهک تروریستی داعش در آورد. این معلم موسیقی با هدف ازدواج دختران با تروریست ها و جنگ در کنار آنها تصمیم می گیرد تا دختران را اغفال کرده و راهی عراق و سوریه کند. "سالی جونز" در شبکه های اجتماعی خود را دختر 17 ساله معرفی می کرد و با فریب دادن دختران هم سن و سال خود و وعده ازدواج ، آنها را با پیوستن به گروهک داعش ترغیب می کرد.

این شبکه خبری در ادامه گزارش داد: بنا به خبرهایی که منابع امنیتی بریتانیا به رسانه ها ارائه داده اند، سالی جونز 45 سال سن دارد که راهی سوریه می شود و با یک جوان داعشی اهل بریتانیا ازدواج می کند و سپس به بریتانیا بر می گردد و در کنار آموزش موسقی به دختران، آنها را برای پیوستن به داعش جذب می کرد. او به دختران می گفت که سفر به سوریه باعث خواهد شد تا همه گناهان پاک شود. داعش از طریق حساب های شخصی این دختران، هزینه های سفر را واریز می کند و وعده ازدواج با همسران جنتلمن می دهد.