در آستانه 9 دی صورت خواهد گرفت؛

حرکت اولین کاروان روایت فتنه در قم و تهران

سیاسی

اولین کاروان روایت فتنه طی سفری کوتاه به روایت تفصیلی فتنه 88 از بیان شاهدان عینی خواهد پرداخت و در پی آن است تا آغازی بر جریان تدوین تاریخ شفاهی این رویداد باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین کاروان روایت فتنه، یادمان شهید امیرحسام ذوالعلی، در ایام سالگرد حماسه‌ 9 دی در قم و تهران برگزار خواهد شد.

مهدی افراز، مدیر اجرائی این کاروان با بیان این خبر گفت: فلسفه‌ برگزاری این کاروان که اعضای آن از طلاب حوزه‌ علمیه‌ قم مقدسه هستند، پاسخ به تأکیدات امام خامنه‌ای مبنی بر لزوم آشنایی نسل تازه با مقاطع حساس انقلاب اسلامی و خطر فراموشی و تحریف این برهه‌ها است؛ خطری که با تشکیک‌های گستاخانه‌ جریان ابطال‌طلب به مسلمات فتنه‌ سبز در ماه‌های اخیر غیرقابل انکار است.     

به گفته‌ وی این کاروان طی سفری کوتاه به روایت تفصیلی این اتفاق از بیان شاهدان عینی تا تحلیلگران اجتماعی خواهد پرداخت، و در پی آن است تا آغازی بر جریان تدوین تاریخ شفاهی فتنه‌ سال 88 و شروعی بر کاروان‌های راهیان نور هشت ماه دفاع مقدس به مقصد قم و تهران باشد.

کاروان روایت فتنه، حاصل همکاری مدرسه‌ شیعی وتر، به عنوان طراح مفهومی، و گروه فرهنگی عهد، به عنوان مجری میدانی است و ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه‌ 9 دی و سازمان بسیج طلاب و روحانیون از حامیان این کاروان هستند.