حجت‌الاسلام صدیقی:

اقتدار موشکی ایران اجازه هیچ‌گونه تعرضی را به دشمن نخواهد داد

سیاسی

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اقتدار موشکی ایران اجازه هیچ‌گونه تعرضی را به دشمن نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران شب گذشته در تجمع عزاداران نیروهای مسلح برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت نبی مکرم اسلام و امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: به لطف شهدای هسته‌ای و بزرگانی همچون شهریاری‌ها امروز در مسئله هسته‌ای به جایگاهی رسیده ایم که عقب‌نشینی از آن به هیچ وجه جایز نیست و باید در این عرصه با گام‌هایی استوارتر پیش رویم.

وی در ادامه افزود: مسئله هسته‌ای درصنعت و کشاورزی ما مؤثر است و پرداختن به این موضوع در واقع از مبانی قرآنی ما نشات می گیرد زیرا اسلام دین تولید و زراعت است، لذا باید با تلاش خود در این رابطه عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کنیم. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران که در جمع فرماندهان نظامی و انتظامی کشور سخن می‌گفت با بیان اینکه اقتدار موشکی و نظامی که امروز به آن دست یافته‌ایم قدرت بازدارندگی مضاعفی را در عرصه بین‌المللی برای کشورمان ایجاد کرده و اجازه هیچ‌گونه تعرضی را به دشمن نخواهد داد، افزود: ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح ما باید در حدی باشد که دشمنان حتی فکر حمله به کشورمان را نکنند که این نیز از گفته‌های پیامبر برای پیشرفت ملت‌های مسلمان نشأت می گیرد.
 
وی با بیان اینکه همه پیشرفت‌های امروز کشور در پرتوی اقتدار نظامی و جهاد در هشت سال دفاع مقدس شکل گرفته است، افزود: مقاومت امروز ملت‌های مسلمان در سوریه و غزه و حزب‌الله بازتاب آرمان‌های ما در دوران دفاع مقدس و متأثر از دستاوردهای نیروهای مسلح ما است.
 
حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه  یک نفر از نیروهای ما برابری می‌کند با ذرادخانه‌های اتمی آمریکا، تصریح کرد: دیگر قدرت اتمی تعیین کننده پیروز میدان نبرد نیست، زیرا آن چه که امروز صحنه نبرد را مدیریت می‌کند ایمان و مدیریت جهادی است که ما به واسطه اقتدار نظامی خود در هشت سال دفاع مقدس به آن دست پیدا کردیم.

وی با بیان این که امروز باید به تاکیدات رهبری معظم در خصوص مسئله مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی توجه کنیم، اظهار داشت: این مسئله که رهبرمان بیان کرده است همان مطالبه امام زمان است که باید به آن جامه عمل بپوشانیم و اقتصاد مقاومتی را بعنوان اولویت اصلی قرار داده و تمامی برنامه‌هایی را که مقام معظم رهبری در این رابطه بیان فرموده‌اند را عملی کنیم تا به کشور لطمه‌ای وارد نشود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود پیامبر اکرم (ص) را از موثرترین فرماندهان بشریت عنوان کرده که بسیاری از جبهه های انسانی را ساماندهی کرده است افزود: ایشان در طول عمر با برکت خویش سردمدار مبارزه با بت پرستی، پول پرستی، شهوت پرستی و فساد بوده و نخستین هدف خود را در بیدار کردن ملت‌ها غرق در فساد و تباهی به منصه ظهور گذاشت و توانست بشر  خوی نژادپرستی و وحشی‌گری بشر را به روحیه الفت و برادری تغییر دهد.  
 
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان این که بشر روح بلندجویی و علاقه به زیبایی و کمال دارد، تصریح کرد: حضرت محمد(ص) برنامه‌های زندگانی انسان را برای رسیدن به کمال را ارائه داد تا با آباد کردن دنیای خود بتوانند آخرت خود را نیز آباد کنند.