با صدور بیانیه‌ای

بسیج دانشگاه امام صادق خواستار حضور منتقدان توافق ژنو در رسانه ملی شد

سیاسی

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) طی بیانیه‌ای از رئیس صدا و سیما درخواست کرد تا از کسانی که منتقد توافق‌ ژنو هستند، در رسانه ملی برای ارایه نظراتشان دعوت به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) طی بیانیه ای از محمد سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما خواست زمینه حضور منتقدان توافق ژنو در رسانه ملی را فراهم آورد که مشروح این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَ الَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلىَ الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنهَم (الفتح/29)

جناب آقای سرافراز، ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با عرض تبریک به مناسبت انتصاب شایسته شما به سمت ریاست رسانه ملّی و عرض خدا قوت به تمامی همکاران شما در سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران.

یکی از وظایف مهم رسانه ملی به مثابه دانشگاه عمومی، آگاهی بخشی سیاسی است. این آگاهی برای تبدیل شدن به بصیرت سیاسی نیاز به ارایه اخبار و اطلاعات صحیح، بی‌طرفانه و به دور از هیاهوهای جریان های سیاسی دارد. دولتی شدن رسانه‌ملّی یکی از آفات بسیار خطرناکی است که باعث سلب اعتماد و بدبینی اقشار مختلف مردم نسبت به رسانه ملّی می‌شود.

همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: «مسئولیت تاریخی رسانه ملّی در مقطع کنونی، حفظ و ارتقای استقلال فرهنگی و هویت انقلاب ایران اسلامی است.» به نظر می‌رسد رابطه جمهوری اسلامی ایران با استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای غیر قابل اعتماد و غیرمنطقی در چارچوب مذاکرات هسته‌ای مسأله ای‌است که مورد غفلت قرار گرفته و نیاز به طرح در رسانه ملّی دارد. مقام معظم رهبری هر چند نسبت به مذاکره «خوش‌بین» نبودند امّا با مذاکرات، برای تبدیل شدن آن به تجربه ای برای ملّت ایران- به شرط بیداری ملّت نسبت به حقایق مذاکرات- مخالفت نکردند. رسانه ملّی برای انتقال این تجربه و بیدار نگاه داشتن ملّت شریف ایران عرصه بسیار مهم و مؤثری محسوب می‌گردد.

همانطور که می‌دانیم توافق‌نامه ژنو منتقدان فراوانی دارد که تاکنون بر خلاف موافقان و مؤیدان آن، مجالی مناسب برای بروز و ظهور در رسانه ملّی نیافته‌اند. حضور ایشان در رسانه ملّی مسلماً باعث ارایه تصویر صحیحی از جایگاه فناوری هسته‌ای، نقش مذاکرات و در نهایت باعث کمک به حل مسأله هسته‌ای خواهد شد.

لذا از جنابعالی تقاضا داریم پیش از آنکه تاریخ به ما درس بدهد و در مورد اقدامات ما قضاوت کند، از عالمانی که نسبت به مذاکره با آمریکا «بدبین» و نسبت به توافق‌نامه ژنو منتقد هستند، در رسانه ملّی برای ارایه دلایل ونظراتشان دعوت به عمل آورید.