آزادسازی 5 روستا در شمال عراق/العبادی:در شرف آزادسازی کامل عراق هستیم

سیاسی

در حالی که ارتش عراق در ادامه دستاوردهای خود در برابر گروه تروریستی داعش پنج روستا در شهر تکریت را آزاد کرد حیدرالعبادی تاکید کرد که عراق در شرف آزادسازی تمام اراضی خود از چنگال داعش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری العهد، وزارت دفاع عراق اعلام کرد که نیروهای ارتش این کشور به همراه نیروهای داوطلب عراقی توانستند پنج روستا در منطقه یثرب واقع در جنوب شهر تکریت در استان صلاح الدین در شمال عراق را آزاد کنند.

در بیانیه وزارت دفاع آمده است: جنگنده‌های ارتش عراق مواضع گروه تروریستی داعش در این منطقه را مورد هدف قرار داده و طی این درگیری‌ها تعداد زیادی از تروریست‌های داعش کشته شدند.

پیشتر وزارت دفاع اعلام کرده بود که در جریان عملیات نیروهای عراقی در مناطق مختلف این کشور دست کم 28 داعشی و سه تن از رهبران این گروه تروریستی کشته شدند.

از سوی دیگر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در جریان سفر خود به کویت و دیدار با رئیس پارلمان این کشور عنوان داشت که عراق در شرف آزادسازی تمام اراضی خود از سیطره نیروهای داعش است.

وی در ادامه افزود: نیروهای عراقی توانستند دستاوردهای قابل توجهی را در رویارویی با نیروهای تروریستی داعش که از مواضع خود در حال عقب نشینی هستند محقق سازند.

وی همچنین از حمایت کویت از عراق در رویارویی با گروه تروریستی داعش قدردانی کرده و عنوان داشت که تحقق پیروزی و پیشرفت در این کشور نیازمند همکاری وحمایت کشورهای منطقه است.

العبادی در سفر یک روزه خود به کویت در خصوص روابط دو جانبه و تقویت همکاری‌های مشترک با مسئولان این کشور بحث و تبادل نظر کرد.

انتهای پیام

کد N638091