فرمانده پلیس قندهار: شورشیان را در داخل پاکستان هدف قرار می‌دهیم

سیاسی

فرمانده پلیس قندهار گفته به نیروهای تحت فرمانش دستور داده که شورشیان طالبان را در آن سوی مرز و در داخل خاک پاکستان هدف قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، ژنرال عبدالرازق که به مخالفت سرسختانه با طالبان شهرت دارد، پس از بازگشت از منطقه مرزی "شورآبک" در دویست کیلومتری جنوب شرق شهر قندهار گفته که چند پناهگاه شورشیان را در آن سوی مرز از بین برده است.

عبدالرازق افزود: دشمن در صد متری پاسگاه‌های پلیس مرزی پاکستان جا گرفته و به نیروهای افغان حمله می‌کنند که این یک ثبوت آشکار است.

فرمانده پلیس قندهار گفت: هدف ما هم همین بود که عملیات متقابل انجام دهیم و محلاتی را که از آن‌جا به پاسگاه‌های مرزی و گشت ما حمله می‌شد، هدف قرار دهیم. با آن که از خط صفری دیورند سیصد متر فاصله داشت، ما از سلاح سنگین استفاده کردیم. به سربازانم دستور دادم که هر محلی را که از آن به ما حمله می‌شود، هدف قرار بدهند.

رازق از وزارت امور کشور خواست تا از راه‌های دیپلماتیک از پاکستان بخواهد مانع تکرار حملات طالبان از داخل پاکستان به خاک افغانستان شود.

او گفت که خواست ما از وزارت کشور این است که از طریق وزارت خارجه با پاکستان در تماس باشد تا این عمل تکرار نشود و اگر تکرار شود، دستور ما به نیروهای مان این است که از هر جایی که به آنها شلیک می‌شود، در مقابل آن جا را هدف قرار دهند، اگر در پاکستان باشد یا افغانستان.