سلطانی مطرح کرد

توجه ویژه به افزایش درآمدهای غیرنفتی مهم‌ترین ویژگی بودجه 94

بودجه 94

رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس، توجه ویژه به افزایش درآمدهای غیرنفتی و عدم اتکاء صرف به پول نفت را از خصوصیت‌های مهم بودجه سال آینده دانست.

امیرعباس سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، گفت: برای اولین بار در طول تاریخ نظام، بودجه بر اساس واقعیت‌ها و به دور از اتکای خاص به منابع درآمدی حاصل از فروش نفت بسته شده‌ است.

وی با تشریح ویژگی‌های بودجه سال آینده گفت: خوشبختانه در بودجه سال 1394 توجه ویژه و خاصی به استان‌های کمتر توسعه یافته همچون چهارمحال و بختیاری شده است.

وی با اشاره به رقم کل بودجه سال آینده کشور از نظر مصارف و درآمدها تصریح کرد: رقم بودجه سال آینده در شرایط فعلی منطقی و بر اساس واقعیت‌های موجود تعیین شده‌است.

این نماینده مجلس «ارتقای نظام مالی کشور، تلاش برای خروج از رکود اقتصادی، برطرف کردن موانع تولید و ایجاد بستر برای اشتغال‌زایی، توجه ویژه به بخش‌های غیردولتی و کنترل افزایش بی‌رویه هزینه‌های جاری کشور» را از خصوصیات دیگر بودجه سال 1394 برشمرد.

وی با بیان این‌که «بر خلاف سال‌های گذشته بودجه سال آینده تنها 30 درصد به منابع حاصل از فروش نفت متکی است»، تصریح کرد: در سال گذشته بودجه بیش از 70 درصد به درآمدهای نفتی متکی بود که امسال این رقم تنهابه یک سوم کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: بودجه سال 94 نیز با توجه به شرایط موجود کشور به دو شیوه انبساطی و انقباضی نوشته شده است؛ چراکه هم کاهش تورم و از طرفی رونق اقتصاد در تنظیم این بودجه برای دولت بسیار اهمیت داشته است.

سلطانی از افزایش 60 درصدی سهم اعتبارات استان چهارمحال و بختیاری از بودجه سال آینده خبرداد و افزود: با توجه به پیگیری‌های استاندار، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان استان شاهد تحول عظیم در پایه بودجه سال آینده استان خواهیم بود.

وی از تخصیص 40 میلیاردی اعتبار برای طرح آب‌رسانی بن به بروجن در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: در بخش حمل و نقل ریلی اعتبارات استان بیش از 4 برابر، همچنین در حوزه دانشگاهی 70 درصد افزایش اعتبارات داریم.

انتهای پیام

کد N638014