مسعود بارزانی به سنجار رفت

ایرنا نوشت:

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق به دنبال آزادسازی شهر شنگال، در ارتفاعات این شهر حضور یافت و در دیدار با کردهای ایزدی که در این ارتفاعات پناه گرفته اند، گفت: هرجا لازم باشد به داعش حمله می کنیم.

وی که به دنبال پیروزی های اخیر در پاکسازی ارتفاعات شنگال (سنجار) و ورود نیروها به داخل شهر ، به این منطقه رفته است، ضمن تبریک پیروزیهای اخیر بر تروریستهای تکفیری داعش گفت: جنگ با داعش جنگ بزرگی است و این پیروزی به معنای پایان مبارزه نیست. وی افزود: هر کجا داعش باشد به آنها حمله خواهیم کرد وهیچ نیازی به پیش شرط نیست.

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق همچنین ضمن تشکر از پیام تبریک حیدرالعبادی نخست وزیرعراق، اظهار داشت: ما از مناطق خویش محافظت می کنیم و برای آزادسازی شهرموصل نیز اگر دولت مرکزی بخواهد حاضر هستیم به آنها کمک کنیم.

اگر چه مسعود بارزانی به العبادی تبریک گفته، اما از سوی ناظران، لحن و ادبیات وی در قبال بغداد همچنان دوستانه تعبیر نمی شود.

برخی منابع اظهارات مسعود بارزانی در استان نینوا و در شهر سنجار را که از اصطلاح 'مناطق خویش' استفاده کرده ، ناشی از همان نگاه زیاده خواهانه وی می دانند که منجر به سوء استفاده داعش و حمله به موصل شد.

مسعود بارزانی همچنین گفت که در چند روزگذشته نیروهای پیشمرگ موفق شده اند بیش از 3000 کیلومترمربع را از چنگال تروریستها خارج کنند. وی اشاره ای به کمکهای ارتش عراق و مشارکت نیروهای آن در عملیات اخیر نکرد.

روز شنبه نیروهای پیشمرگ وارد شهرشنگال شدند و به گفته منابع امنیتی ، نبردها برای پاکسازی کامل شهرشنگال ادامه دارد.

5252

کد N637884