اورشلیم پست ادعا کرد

آذربایجان سکوی رصد اطلاعاتی اسرائیل علیه ایران

روزنامه اورشلیم پست در گزارشی مدعی شد: جمهوری آذربایجان سکوی اسرائیل برای جمع آوری اطلاعات علیه ایران است

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست در گزارشی با اشاره به بازداشت یک خبرنگار در جمهوری آذربایجان نوشت با توجه به موقعیت راهبردی آذربایجان و همسایگی این کشور با ایران به علاوه روابطی که تل آویو با باکو دارد بعید است که اسرائیل به وضعیت حقوق بشر در این کشور اعتراضی داشته باشد.

اورشلیم پست در ادامه نوشت: آذربایجان در سواحل دریای خزر قرار دارد و یک کشور نفت خیز و دارای ذخایر گازی است. این کشور همچنین به دنبال دور شدن از روسیه است و از این رو به یکی از بازارهای عمده سلاح ها و کالاهای امنیتی اسرائیل شامل هواپیماهای بدون سرنشین و ابزارهای رصد اطلاعاتی تبدیل شده که ارزش آن در سالهای اخیر به 1/5 میلیارد دلار رسیده است.

علاوه بر این از‌ آنجایی که باکو اصلی ترین تامین کننده نفت تل آویو به شمار می آید وزرای کابینه های آذربایجان و اسرائیل و مقامات اطلاعاتی امنیتی آن‌ها هر ساله با یکدیگر دیدار می‌کنند به همین دلیل جمهوری آذربایجان به سکوی رصد اسرائیل برای جمع آوری اطلاعات علیه ایران تبدیل شده است.

با این حال بعید است تل آویو که هرگز در صف اول حامیان حقوق بشر قرار نداشته است بخواهد در رابطه با بازداشت این خبرنگار در آذربایجان واکنشی از خود نشان دهد.

انتهای پیام

کد N637692