دادستان کل کشور در مراسم عزاداری 28صفر:

سبک زندگی مسلمان واقعی متاثر از زندگی پیامبر(ص) و خاندان اوست

امام حسن ع ,پيامبر اكرم ص ,عزاداري,سيدابراهيم رئيسي,دادستان كل كشور

مراسم عزاداری رحلت نبی اکرم حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع) با حضور حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مدیران و کارکنان این سازمان برگزار شد.

مراسم عزاداری رحلت نبی اکرم حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع) با حضور حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور، احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مدیران و کارکنان این سازمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی دادستان کل کشور در این مراسم با اشاره به اهمیت تحلیل شخصیت و کرامات رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار در کنار تجلیل از شخصیت و بزرگواری‌های ایشان افزود: الگوپذیری، اطاعت‌پذیری و عشق‌ورزی از سرچشمه زلال خاندان عصمت و طهارت از ویژگی‌های بارز رهروان و شیعیان واقعی است.

وی با تحلیل ابعاد مختلف شخصیتی پیامبر اکرم(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع)، بهترین سبک زندگی مسلمان واقعی را سبکی متاثر از زندگی پیامبر و خاندان بزرگوار او ذکر کرد.

وی اظهار کرد: دستیابی به بصیرت و معرفت عمیق و سعادت دنیوی و اخروی در گرو پیروی و اطاعت‌پذیری از ولایت و سیره نبوی امکان‌پذیر است و رهروان واقعی باید در تمامی دوران‌ها با شناخت عمیق از حق و حقیقت، بصیرت لازم را در پیروی از مسیر ولایت کسب نمایند.

رئیسی همچنین ضمن برشمردن ویژگی‌های مدیران، کارمندان و خدمتگزاران به مردم، سلامت نفس را لازمه سلامت اداری و خدمت صادقانه عنوان و خاطرنشان کرد: مجموعه سازمانی سالم نشأت گرفته از کارکنان سالم و بصیر است و از خداوند متعال می‌خواهیم به همگی ما خدمتگزاران، توفیق خدمت صادقانه و توأم با سلامت نفس عنایت فرماید.

وی در ادامه با اشاره به تحولات و اصلاح فرآیندهای صورت گرفته در ارائه خدمات ثبتی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: بهبود ارائه خدمات به مردم شریف و ایجاد رضایت در آنان، امری خداپسندانه و از ضرورت‌های امروز دستگاه‌هاست و استفاده از فنآوری‌های روز نیز در این راستا بسیار مهم است، لیکن نقش نیروی انسانی متعهد در به سرانجام رساندن این امور و تحقق سلامت اداری و رضایت و اعتماد مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دادستان کل کشور بر الگو قرار دادن سیره و روش اهل بیت و توسل و تمسک به آنان در ابعاد مختلف تأکید کرد و گفت: سلامت نفس در پرتو اهتمام بر این شیوه‌ها در زندگی فردی و اجتماعی افراد حاصل می‌شود.

این مراسم با سوگواری و مدیحه سرایی مداحان اهل بیت همراه بود.

انتهای پیام

کد N637564