از سوی آیت‌الله سبحانی

مراسم سالروز وفات نبی مکرم اسلام (ص) برگزار شد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني,امام حسن ع ,پيامبر اكرم ص

مراسم سالروز وفات نبی مکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) امروز صبح با حضور آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله مرتضی مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، علما، اساتید و عاشقان ولایت در مؤسسه امام صادق(ع) قم برگزار شد.

مراسم سالروز وفات نبی مکرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) امروز صبح با حضور آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله مرتضی مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، علما، اساتید و عاشقان ولایت در مؤسسه امام صادق(ع) قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین فاضل مرندی با بیان روایتی از نبی مکرم (ص) گفت: دشمن شناسی و راهکار مقابله با دشمن، موضوع مهم در دین اسلام و در جامعه اسلامی است.

وی افزود: اگر کسی دشمن شناسی قوی نداشته باشد و عوامل دشمن را بر خود مسلط ببیند، قطعا دنیا و آخرت آبادی نخواهد داشت. بنابراین دشمن شناسی و برخورد با آن می‌تواند انسان را از گمراهی نجات بدهد و سعادت را برای بشر ضمانت کند.

مرندی ادامه داد: جهل و نادانی، فقر و نداری و ظلم، سه دشمن مخرّب انسان در دنیا هستند و اگر دشمن شناسی قوی نداشته باشیم و هر یک از این عوامل را بر خود مسلط ببینیم، عاقبت خوبی برای انسان قابل ترسیم نخواهد بود.

سخنران این مراسم اظهار کرد: جهالت و نادانی عامل مخربی در گمراهی است و تا جایی پیش می‌رود که حق و ناحق برای انسان مشتبه می‌شود و چون دشمن شناس قویی نیست و در جهالت و نادانی غرق شده است، نمی‌تواند خوب را از بد تشخیص بدهد و همین عامل، موجب بدبختی بسیاری از انسان‌ها در طول تاریخ و به خصوص در دوران بعد از پیامبر(ص) و کربلا بود.

وی گفت: خطر سقوط فقر و نداری از جهل بیشتر است، زیرا فقر موجب بی دینی انسان می‌شود. انسان گرسنه و فقیر نمی‌تواند درست فکر کند، تصمیم بگیرد و عبادت کند.

مرندی گفت: اقتصاد، نقش مهمی در دینداری دارد. انسان گرسنه و فقیر نتوانسته دیندار قوی باشد، زیرا همیشه به فکر این است خود را از گرسنگی نجات بدهد و نمیرد. حوادث تاریخ بیانگر این حقیقت است که عمده جنایت‌ها به دست همین دسته انسانها اتفاق افتاد. زیرا برای بدست آوردن پول مجبور بودند هرجنایتی را مرتکب شوند.

وی در پایان افزود: جامعه دینی و اسلامی نیازمند انسانهایی است که در عرصه‌های مختلف دشمن شناس قوی باشند، مدیریت قوی دشته باشند، کاردار مدبر باشند تا موجب عزت، سربلندی و پیشرفت شوند.

انتهای پیام

کد N637543