لاریجانی در بدو ورود به سوریه در جمع خبرنگاران:

ائتلاف آمریکایی برای مبارزه با داعش یک تحرک ظاهری است

سوريه

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ائتلاف آمریکایی برای مبارزه با داعش یک تحرک ظاهری است .

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،‌ علی لاریجانی در بدو ورود به سوریه در جمع خبرنگاران در دمشق گفت: قطعا مبارزه با گروه های تروریستی تنها با فعالیت و مقاومت ملت ها محقق میشود از این رو امیدوارم در مذاکرات چند روز آینده بحث های جدی برای ایجاد یک شرایط پایدار امنیتی مطرح شود.

وی گفت: سوریه از گذشته، کشور دوست ایران بوده و در شرایط سخت جنگ در کنار جمهوری اسلامی بود.

لاریجانی ادامه داد: حوادث اخیر در منطقه نشان داد که کشورهای حامی تروریست قصدشان این بود که از این طریق سلطه ای در منطقه پیدا کرده و سوریه را از محور مقاومت خارج کنند از این رو اینکه برخی کشورها از آن‌ور آب برای دیگر کشورها تصمیم بگیرند بسیار نادرست است.

لاریجانی گفت: حمایت ایران از سوریه به این دلیل بود که یک سری از کشورها در منطقه قلدر بازی در نیاورند از این رو در این مدت آنها فهمیدند نمی توانند کاری را صورت دهند همچنین بعد از حوادث داعش در عراق کشورهای حامی تروریست ها متوجه شدند که مصیببتی بزرگتر از این حوادث برای خودشان در حال رخ دادن است.

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره راه حل های سیاسی مطروحه از سوی ایران و روسیه برای حل بحران در منطقه گفت: قطعا مهمترین مسئله این است که ملت سوریه خود باید تصمیم بگیرد همچنین ایران از همه راه حل های سیاسی که از کشتارهای تروریستی جلوگیری می‌کند استقبال می کند.

انتهای پیام

کد N637532