چپ‌گراهای مخالف وام همچنان در صدر نظرسنجی‌های یونان هستند

بر اساس دو نظرسنجی مشخص شد که چپ گراهای مخالف وام می‌توانند حزب حاکم محافظه کار را در صورتیکه انتخابات همین الان در یونان برگزار شود، شکست دهند. البته میزان محبوبیت این حزب چپ گرا نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نظرسنجی موسسه Rass برای روزنامه چاپ یکشنبه الفتروس تیپوس در 17 و 18 دسامبر 2014 پس از ناکامی قانونگذاران یونانی در انتخاب یک رئیس جمهور در دور اول انتخابات نشان می‌دهد که حمایت‌ها از حزب چپ گرا و مخالف وام سیریزا 27.1 درصد در مقابل 23.7 درصد حزب حاکم محافظه کار دموکراسی نوین آنتونیس ساماراس، نخست وزیر است.

البته میزان محبوبیت حزب چپ گرا از نوامبر 2014 کاهش یافته است.

نظرسنجی دیگر توسط دانشگاه مقدونیه برای روزنامه چاپ یکشنبه نشان می‌دهد که حزب چپ گرای سیریزا نسبت به ماه نوامبر 2014 با کاهش محبوبیت 6.5 درصدی مواجه شده است.

ساماراس نتوانست در دور اول انتخابات پیروز شود که این یک نتیجه ناامید کننده برای ائتلاف چپ میانه – محافظه کار محسوب می‌شود.

دو دور دیگر انتخابات اواخر ماه جاری میلادی برگزار می‌شود.

ناکامی حزب حاکم در پیشرو بودن در انتخابات 29 دسامبر به معنای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام خواهد بود.

بر اساس نظرسنجی موسسه مذکور 56.3 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که انتخابات زود هنگام اقتصاد یونان را تا 41 درصد به ورطه ضعف می‌کشاند.

همچنین بر اساس نظرسنجی، دانشگاه مقدونیه، 51.5 درصد هم می‌خواهند که پارلمان کنونی یونان رئیس جمهور را انتخاب کند در حالیکه 45 درصد رضایت خود را بابت انتخابات زود هنگام پارلمانی اعلام کردند.

انتهای پیام

کد N637402