دردسر جدید افراطیون برای فرانسه/حمله به پاسگاه پلیس با چاقو

سیاسی

فرانسه که به شدت نگران بازگشت افراطیون ملحق شده به گروه های تروریستی به این کشور است شب گذشته شاهد حمله یک فرد افراطی به پاسگاه پلیس در شهر تولز بود که منجر به زخمی شدن سه افسر پلیس شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، شب گذشته مردی که یک چاقو در دست داشت وارد پاسگاه پلیسی در شهر تولز شد و در ابتدا یک افسر پلیس را از ناحیه صورت زخمی کرد و سپس دو افسر دیگر را نیز زخمی کرد و در نهایت با شلیک گلوله کشته شد.

فرانسه و دیگر کشورهای غربی که در ابتدای آغاز بحران در سوریه با هدف براندازی حکومت بشار اسد امر انتقال افراطیون حاضر در غرب را به خاورمیانه تسهیل کرده بودند اکنون نگران بازگشت این افراد به کشورهای خود هستند. در همین رابطه چند هفته قبل دو نوجوان فرانسوی که قصد داشتند به تروریست های داعش بپیوندند در مجارستان دستگیر شدند.

از سوی دیگر وزیر خارجه ایتالیا درباره بازگشت آن دسته از اتباع این کشور که برای داعش می جنگند، هشدار داد. همچنین طبق اعلام رسانه های غربی شمار کاربران عرب زبانی که در کشورهای بلژیک، بریتانیا، فرانسه و آمریکا از داعش حمایت می کنند بیش از عراق و سوریه است.

 در میان کشورهای اروپایی، انگلیس در صدر این آمار قرار دارد و تاکنون ۴۸۸ نفر از اتباع آن به داعش پیوسته اند. هم چنین ۱۳۰ نفر از آمریکایی ها نیز به صفوف تروریست های داعش ملحق شده اند. ترکیه با ۴۰۰ نفر، روسیه با ۸۰۰ و چین با ۱۰۰ نفر از دیگر کشورهایی هستند که اتباع آن در داعش حضور دارند. یکی از نکات جالب این گزارش حضور ۲۰ نفر از اتباع رژیم صهیونیستی در میان تروریست های داعش است.