داعش 100 عضو خود را اعدام کرد

داعش

روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد که داعش 100 تن از اعضای خارجی خود را که از مقرهای خود در شهر رقد گریخته بودند، اعدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک فعال مخالف داعش اعدام 100 تن از اعضای خارجی داعش را که قصد گریختن داشتند، تایید کرد.

بر اساس این گزارش، اعضای داعش در رقه اعلام کرده‌اند که این گروه یک پلیس نظامی تشکیل داده است تا اعضای خارجی خود را که گزارش ارائه نمی‌کنند تحت فشار بگذارد.

همچنین ده‌ها منزل ویران شده و شمار زیادی از اعضای داعش دستگیر شده‌اند و برخی اعضای داعش نیز به علت حقایق درگیری‌ها در سوریه دچار سرخوردگی شده‌اند.

رسانه‌های انگلیسی در ماه اکتبر گزارش دادند که پنج انگلیسی، سه فرانسوی، دو آلمانی و دو بلژیکی قصد بازگشت به کشورهای خود دارند و اعلام کرده‌اند که به جای مبارزه علیه دولت سوریه به مبارزه با سایر گروه‌های شورشی مشغول شده‌اند. این افراد توسط داعش بازداشت شدند.

بر اساس گزارش مرکز بین‌المللی مطالعه افراط گرایی کالج سلطنتی لندن، در مجموع حدود 30 تا 50 انگلیسی قصد بازگشت به کشور خود را دارند اما بیم آن دارند که زندانی شوند.
کد N637218