کاسترو: آمریکا باید به سیستم کمونیستی کوبا احترام بگذارد

رئیس‌جمهوری کوبا با درخواست از آمریکا برای احترام گذاشتن به سیستم کمونیست کشورش، هشدار داد تبعیدی‌های آمریکایی – کوبایی احتمالا تجدید روابط حسنه را با مشکل مواجه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته با اعلام آغاز عصر جدیدی در سیاست واشنگتن در قبال کوبا اعلام کرد که تبادل زندانیان میان دو کشور پس از 18 ماه مذاکرات محرمانه صورت گرفت. کوبایی‌ها پایان رفتار خصمانه آمریکا را پیروزی برای خود قلمداد می‌کنند.

رائول کاسترو، رئیس‌جمهوری کوبا اعلام کرد، وی آماده مذاکرات در خصوص طیف گسترده‌ای از مسائل است اما این مذاکرات باید شامل آمریکا نیز شود و وی تاکید دارد که کوبا اصول سوسیالیستی خود را رها نخواهد کرد.

کاسترو در مجلس ملی کوبا گفت: از آنجایی که ما هرگز از آمریکا نخواسته‌ایم تا سیستم سیاسی خود را تغییر دهد، از آنها می‌خواهیم تا به سیستم کمونیستی کوبا احترام بگذارد.

با این حال کاسترو تاکید کرد، کوبا با راه دشوار و طولانی تا زمان برداشته شدن تحریم‌های آمریکا در پیش دارد که بخشی از آن به این علت است که تبعیدی‌های کوبایی - آمریکایی تلاش خواهند کرد تا در این روند خرابکاری کنند.

انتهای پیام

کد N637170