آمریکا پیشنهاد تحقیقات مشترک با کره‌شمالی درباره سونی را رد کرد

سوني, آمريكا, كره‌شمالي

آمریکا درخواست کره‌شمالی برای تحقیقات مشترک در مورد هک و تهدید شرکت سونی بر سر فیلم کمدی بحث‌برانگیز «مصاحبه» را رد و بر مقصر بودن پیونگ‌یانگ تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مارک استروه، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: همان طور که اف.بی‌.آی تصریح کرده، ما اطمینان داریم که دولت کره شمالی مسئول آن حمله مخرب بوده است. ما بر صحت این نتیجه تاکید داریم.

او افزود: ‌دولت کره شمالی در تکذیب اقدامات تحریک‌آمیز و مخرب خود سابقه طولانی دارد.


سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: اگر دولت کره شمالی واقعا می‌خواهد کمک کند آن‌ها می‌توانند مقصر بودن را بپذیرند و خساراتی که به سونی در آن حمله وارد آمده است را بپردازند. پیونگ‌یانگ روز شنبه ضمن متعهد شدن نسبت به تقویت انرژی اتمی خود برای مقابله با سیاست خصمانه واشنگتن، گفت: کاملا مشخص است که آمریکا قصد دارد به بهانه نقض حقوق بشر به کره‌شمالی حمله کند. یک سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی به آمریکا پیشنهاد داد تا تحقیقات مشترکی را درباره هک سونی پیکچرز انجام دهند. سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی گفته که اگر آمریکا پیشنهاد تحقیقات مشترک را رد کند با پیامدهای دشواری روبرو خواهد شد. پیونگ‌یانگ می‌داند چگونه بی‌گناهی خود را در این رابطه ثابت کند.

انتهای پیام
کد N637131