هنیه: مصر جلوی نقض آتش‌بس از سوی اسرائیل را بگیرد

نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از مصر خواست رژیم صهیونیستی را به پایبندی به توافقنامه آتش‌بس با مقاومت وادار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه، نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در سخنانی در جریان بازدید از منزل شهید بلال منیراوی در رفح اظهار داشت که حمله اخیر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به شمال غرب خان یونس نقض صریح توافق آتش‌بس تحت نظارت مصر و اقدامی بسیار خطرناک است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حمله اخیر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محکوم و رژیم صهیونیستی را مسئول هرگونه پیامد این اقدام جنایتکارانه که نقض صریح توافق آتش‌بس تحت نظارت مصر به شمار می‌رود، دانست.

هنیه اشاره کرد: ملت فلسطین ملتی مقاوم و پایدار است و هرگز از چنین حملات وحشیانه‌ای ترس و هراسی ندارد. ما پیروزی و دستاوردهایی را که در جنگ اخیر در غزه کسب کردیم، حفظ خواهیم کرد.

در همین حال، موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تاکید کرد که این جنبش مادامی که رژیم صهیونیستی به توافق آتش بس در غزه پایبند باشد، به این توافق پایبند خواهد بود.

موسی ابومرزوق در اظهاراتی ضمن اشاره به پایبندی جنبش حماس به توافق آتش بس با رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: حماس در تلاش برای هماهنگی با دیگر گروه‌های فلسطینی به منظور تثبیت آتش بس در غزه است تا اسرائیل هیچ بهانه ای برای حمله مجدد به این منطقه نداشته باشد.

ابومرزوق اظهار داشت که حماس هرگز در برابر نقض مکرر توافق آتش‌بس از سوی رژیم صهیونیستی ساکت نمی‌نشیند.

انتهای پیام

کد N637129