در دیدار رؤسای جدید نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور

ظریف: دیپلماسی اقتصادی را با جدیت و ابتکار پیگیری کنید

به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تائید ریاست‌جمهوری 10 تن از روسای جدید نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در آستانه عزیمت به محل مأموریت در جلسه کاری با محمد جواد ظریف موضوعات و برنامه‌های حوزه ماموریت حوزه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمد جواد ظریف در این دیدار اهمیت و جایگاه به دیپلماسی اقتصادی را تشریح نموده و اظهار داشت: رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ابعاد مختلف معرفی توانمندی‌های اقتصادی کشور و زمینه‌سازی برای افزایش صادرات جمهوری اسلامی ایران را با جدیت پیگیری و مناسبات همه‌جانبه تجاری و اقتصادی با کشورهای حوزه ماموریت را براساس توانمندی‌ها و همکاری‌های متقابل در اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که سیاست اعلام شده از سوی مقام معظم رهبری مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و همه ابعاد و مزیت‌های آن، ایران را به سمت شناسائی هر چه بیشتر ظرفیت‌ها سوق داده، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی کشورمان را آسیب‌ناپذیرتر کرده و از برندگی تحریم‌ها علیه ایران کاسته است.

وی افزود: بر همین اساس وزارت امور خارجه در پیشبرد دیپلماسی اقتصادی عمل به اقتصاد مقاومتی را از اولویت‌های خود می‌داند.

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به حضور ایرانیان در کشورهای مختلف جهان افزود: ایرانیان در هر کشوری که زندگی می کنند در زمره افراد فرهیخته آن کشور محسوب می شوند و در اکثر کشورهای جهان به ایفای نقش مثبت در عرصه های علمی مشهور هستند.

ظریف ایرانیان خارج از کشور را سرمایه های کشور در اقصی نقاط عالم خواند و تاکید کرد: ضرورت دارد نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برنامه ریزی مناسبی را برای ارائه خدمات و پیگیری مسائل و مشکلات هموطنان خارج از کشور داشته باشند.

در ادامه این جلسه هر یک از روسای جدید نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، برنامه‌ها و اولویت های کاری حوزه محل ماموریت خود را تشریح نمودند. محمد تقی مؤید، عبدالحمید فکری، محمد منیری نیک، عباس واعظی، سید حسین میرفخار ، ابوالفضل خزاعی و کامبیز جلالی سفرای جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مراکش، برونئی، ماداگاسکار، بنگلادش، پرتغال، شیلی و فنلاند و همچنین مهدی فاخری، ناصر حمیدی زارع و محمد مهدی شهریاری سرکنسولان جدید جمهوری اسلامی ایران در هنگ‌کنگ، جده و فرانکفورت منصوب شده‌اند.

انتهای پیام

کد N637090