منطقه شیعه نشین العوامیه در محاصره نیروهای امنیتی عربستان

نیروهای امنیتی عربستان صبح امروز(شنبه) با حمله به منطقه شیعه نشین العوامیه واقع در شرق عربستان یکی از ساکنان این منطقه را کشته و چندین تن دیگر را مجروح کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری العهد، به دنبال حمله نیروهای امنیتی عربستان به منطقه العوامیة واقع در القطیف در شرق عربستان و شلیک به سمت ساکنان آن علی ابوعبدالله یکی از ساکنان این منطقه شیعه نشین کشته و چندین تن دیگر مجروح شدند.

علی ابوعبدالله، پسر عموی عصام ابوعبدالله است که در ژانویه سال 2012 در جریان تظاهرات ساکنان القطیف علیه نظام عربستان کشته شد.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که نیروهای عربستانی مانع رسیدن خودروی اورژانس به محل درگیری شدند. این حمله نیروهای امنیتی عربستان از آغازین ساعات صبح امروز شروع شد به طوریکه این نیروها منطقه مذکور را محاصره کردند. ساکنان این منطقه نیز پیشتر راه‌های منتهی به آن را با تایرهای به آتش کشیده شده بسته بودند.

گفته می‌شود که علی ابوعبدالله یکی از نزدیکان سالم ابوعبدالله است که نیروهای اطلاعاتی عربستان وی مرا سئول شلیک به خودروی یک دیپلمات وابسته به سفارت آلمان در ماه مارس گذشته دانسته‌اند.

انتهای پیام

کد N636830