در واکنش به تحریم‌های جدید؛

روسیه، غرب را به حمایت از "حزب جنگ" کی‌یف متهم کرد

آمريكا,روسيه,اوکراین

وزارت امور خارجه روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد، تازه‌ترین دور تحریم‌های آمریکا و کانادا علیه مسکو، تلاش‌ها برای حل درگیری اوکراین را با مانع مواجه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه روسیه در پی اعلام تحریم‌های جدید در روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این تحریم‌ها با هدف مختل کردن روند سیاسی صورت گرفته است. ما به واشنگتن و اتاوا گوشزد می‌کنیم تا درباره تبعات چنین اقداماتی فکر کنند. ما نیز اقدامات مقابله‌ای را در نظر می‌گیریم.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا لایحه منع داد و ستد با شبه‌جزیره کریمه واقع در دریای سیاه را که روسیه آن را در ماه مارس به خاک خود الحاق کرد، امضا کرده است. علاوه بر این، نام 24 فرد و نهاد به لیست سیاه خزانه‌داری آمریکا افزوده شد که شامل افرادی در کریمه، رهبران جدایی‌طلب در شرق اوکراین و چندین شهروند روس حامی جدایی‌طلبان می‌شود.

دولت کانادا نیز تحریم‌های جدیدی را علیه بخش نفت و گاز روسیه و نیز منع سفر برای بسیاری از سیاستمداران روس و مناطق جدایی‌طلب در نظر گرفته است.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: کریمه بخش جدایی‌ناپذیر از خاک اوکراین است و ساکنان آن امروز با مردم روسیه یکی هستند و هرگز تحت فشار خارجی کمر خم نمی‌کنند. غرب به جای آنکه به حل درگیری کمک کند، از "حزب جنگ" کی‌یف حمایت می‌کند. تحریم‌های جدید غرب موجب نمی‌شود که مسکو از کریمه دست بردارد. این تحریم‌ها بیهوده است.

بیانیه وزارت خارجه روسیه به مقام‌های اوکراینی اشاره دارد که مخالف مذاکره با جدایی‌طلبان روس‌گرا هستند.

انتهای پیام

کد N636787