هاشمی رفسنجانی مطرح کرد

لزوم تدوین سیاست‌های کلی انتخابات بر اساس مصالح دراز مدت و به دور از دیدگاه‌های جناحی

هاشمي رفسنجاني,مجمع تشخيص مصلحت نظام

ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی انتخابات که قبلا کلیات آن به تصویب رسیده بود، در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه یافت و دو بند از این سیاست‌ها به تصویب رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،؛در ابتدای این جلسه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با توجه به اهمیت نقش و جایگاه رفیع مردم در انتخابات نظام مردم سالار جمهوری اسلامی ایران، تدوین سیاست‌های کلی جامع انتخابات را مسئولیتی تاریخی و مهم برای مجمع تشخیص مصلحت نظامارزیابی کرد وگفت: اعضاء مجمع باید بر اساس مصالح و منافع دراز مدت کشور و به دور از دیدگاههای جناحی و سیاسی، بر اساس مصلحت و عدالت خواهی، نسبت به تدوین و تنظیم این سیاست‌ها اقدام کنند.

وی ایام عزاداری و سوگواری 28 سفر و شهادت امام هشتم حضرت رضا (ع) را به همه مسلمین جهان به ویژه شیعیان و هموطنان عزیزمان تسلیت گفت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله سید محمد غیوری نجف آبادی، بار دیگر، رحلت این عالم ربانی را به بیت محترم، دوستان و بازماندگان ایشان تسلیت گفت.

در ادامه این جلسه که وزرای اطلاعات و دادگستری، قائم مقام وزیر کشور، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و معاون حقوقی رئیس جمهور نیز حضور داشتند، پس از بحث و بررسی در خصوص موارد پیشنهادی کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشیخص مصلحت نظام، موارد ذیل به عنوان سیاست‌های کلی انتخابات به تصویب اکثریت رسید:

-تعیین حوزه‌های انتخاباتی بر مبنای جمعیت و مقتضیات اجتناب ناپذیر به گونه‌ای که حداکثر عدالت انتخاباتی و همچنین شناخت مردم از نامزدها فراهم گردد.

-مشخص کردن شعب اخذ رای برای رای دهندگان قبل از برگزاری انتخابات ادامه این بحث در جلسات آتی مجمع پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام

کد N636717