آیت‌الله علوی‌گرگانی:

فرهنگ مهدویت در جامعه اسلامی نهادینه شود

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,مهدويت

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: موضوع مهدویت در جامعه اسلامی باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود و سرمایه‌گذاری لازم درباره اهمیت این موضوع انجام شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: موضوع مهدویت در جامعه اسلامی باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود و سرمایه‌گذاری لازم درباره اهمیت این موضوع انجام شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین کلباسی رئیس مرکز تخصصی مهدویت، و ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی به مناسبت نهم ربیع الاول (سالروزآغاز امامت و ولایت حضرت ولی عصرعج) با بیان این‌که «انسان باید از تفسیر به رای دوری کند» گفت: بهترین تفسیر از کلام الهی را امامان معصوم (ع) ارائه کرده‌اند که لازم است بیانات آن بزرگواران بیش از پیش به جامعه اسلامی و مردم رسانده شود.

وی در پاسخ به این سوال که اولیای الهی چه کسانی هستند، خاطرنشان کرد: اولیای الهی کسانی هستند که دارای بالاترین مراتب ایمان و تقوا هستند و از این رو توانسته‌اند خود را به بالاترین جایگاه انسانی برسانند.

این مرجع تقلید درباره عظمت امام زمان در کلام انبیای الهی گفت: درباره عظمت ایشان همین بس که همه انبیای الهی از حضرت آدم(ع) تا پیامبرخاتم(ص)همه از آمدن آن حضرت خبر داده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، آیت‌الله علوی‌گرگانی اظهار کرد: اعتقاد به مهدویت از مسائل مهم دین و جامعه است از این رو این فرهنگ باید در جامعه اسلامی بیش از پیش نهادینه شود.

این مرجع تقلید در پایان تاکید کرد: ایمان و اعتقاد به امام زمان(عج) موجب می‌شود انسان از اعمال و گناهان زشت دوری کند چرا که اعتقاد دارد عالم محضر خدا و حضرت ولیعصر(عج) است و با اعتقاد به این مطلب دیگر به سمت گناه نخواهد رفت.

انتهای پیام

کد N636547