نماینده همدان در مجلس:

حوزه و دانشگاه باید یکدیگر را بپذیرند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حوزه و دانشگاه باید همدیگر را بپذیرند تا مشکلات جامعه حل شود اگر این اتفاق نیفتد دانشگاه و حوزه هر دو آسیب می بینند.

"امیر خجسته" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه همدان، اظهار کرد: وحدت بین حوزه و دانشگاه در حد حرف، برگزاری جلسه و همایش نباشد چراکه وحدت تنها با اعتقاد قلبی حاصل می شود.

وی ادامه داد: مسئولان حوزوی و دانشگاهی باید به هم نزدیک شوند چراکه وحدت تنها با تعامل و همگرایی به نتیجه می رسد به طوریکه دور بودن این دو نهاد از یکدیگر نقص است.

خجسته تصریح کرد: حوزه و دانشگاه با وحدت و همدلی می توانند مسیر جوانان و آیندگان کشور را جهت دهند تا در مسیر واقعی حرکت کنند به طوریکه همگرایی حوزه و دانشگاه به سود جوانان است.

وی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه لازم و ملزوم یکدیگر هستند، خاطرنشان کرد: این دو نهاد بدون هم نمی توانند کار کرده و پرواز کنند هر چند معتقدم وحدت بین حوزه و دانشگاه مطلوب و رضایت بخش نیست بنابراین باید اعتقادی عمل کرده و از توجه در حد برگزاری همایش ها و سخنرانی ها خارج شویم.

وی با اشاره به اینکه وحدت حوزه و دانشگاه مورد خواست و تاکید امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: خواست دشمن این است که فاصله بین حوزه و دانشگاه روز به روز بیشتر شود تا این دو نهاد نسبت به هم بیگانه شوند و مقابل هم قرار گیرند.

انتهای پیام

کد N636418