داعش، حریری، جعجع و جنبلاط را تهدید کرد

گروه تروریستی داعش با انتشار یک نوار ویدئویی سه تن از چهره‌های سیاسی لبنان از جمله نخست وزیر پیشین این کشور را تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه القبس چاپ کویت، گروه تروریستی داعش در این فایل ویدئویی که آن را برای شیخ وسام المصری، از سلفی‌های سرشناس لبنانی فرستاده، سعد الحریری، رییس جریان المستقبل و نخست وزیر پیشین لبنان، سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیة و ولید جنبلاط، رییس حزب سوسیالیست ترقی خواه را تهدید و تاکید کرده که مسئولیت جان نظامیان ربوده شده در لبنان بر عهده این سه تن است.

دراین فیلم تصاویر سه تروریست تکفیری که چاقوهای خود را زیر گلوی سه نظامی ربوده شده لبنانی قرار داده‌اند، نمایش داده می شود و یکی از تروریست‌های تکفیری به زبان فرانسه پیامی را برای «هم‌پیمانان فرانسه در لبنان» قرائت می‌کند و حزب الله را به دخالت در امور سوریه و قبضه کردن قدرت در لبنان متهم می‌کند. داعش همچنین مدعی است که ارتش لبنان به تسخیر حزب الله درآمده و علیه منافع اهل سنت گام بر‌می‌دارد.

این تروریست تکفیری خطاب به الحریری ، جنبلاط وجعجع می‌گوید: شما تنها مسئولان آینده شهروندان خود، سرنوشت آنها، زندگی و مرگشان هستید و همه چیز به تصمیم شما بستگی دارد.

روزنامه لبنانی السفیر نوشت که داعش این فیلم را برای شیخ وسام المصری، عضو گروه سلفی لبنانی « اللقاء السلفی» که برای میانجیگیری به بلندی‌های شهرک عرسال رفته بود، فرستاده است.

انتهای پیام

کد N636325