روحانی مسجد سرخ اسلام آباد: جنگ علیه طالبان غیراسلامی است!

روحانی تندرو مسجد سرخ(لال) اسلام‌آباد عملیات ارتش پاکستان به طالبان را "غیراسلامی" خوانده و مدعی شد: قتل‌عام 133 کودک توسط شبه‌نظامیان طالبان اقدامی تلافی‌جویانه در مقابل حملات هوایی ارتش علیه آنها بود!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مولانا عبدالعزیز، روحانی تندرو مسجد سرخ گفت: من در غم خانواده‌های این قربانیان شریک هستم اما واکنش تحریک طالبان پاکستان قابل درک است. رهبران و مردمی که قدرت را به دست دارید اگر چنین اقداماتی انجام دهید شاهد چنین واکنش‌هایی نیز خواهید بود!

ارتش پاکستان از ژوئن سال ‌جاری میلادی در عملیاتی‌هایی علیه پایگاه‌های تحریک طالبان پاکستان و دیگر شبه‌نظامیان در مناطق قبیله‌ای وزیرستان شمالی و خیبر جان بیش از 1700 شبه‌نظامی مظنون را گرفته است.

در پی حمله پیشاور ارتش متعهد شد تا اقدامات خود را برای ریشه‌کن کردن شبه‌نظامی‌گری دو برابر کند اما مولانا عبدالعزیز ضمن محکوم کردن این اقدام ارتش گفت: این عملیات در وزیرستان شمالی غیراسلامی است. شما ممکن است با کسانی از خارج از کشور همچون هند و بنگلادش مذاکره کرده باشید اما من در مقابل آنها ایستاده و ثابت می‌کنم که این عملیات غیراسلامی است.

مسجد سرخ که در نزدیکی ساختمان‌های پارلمان در مرکز اسلام‌آباد قرار دارد در سال 2007 میلادی به مدت یک هفته هدف عملیات ارتش بود که طی آن بیش از 100 تن کشته شدند.

مقیاس حمله پیشاور و این حقیقت که قربانیان این حمله اکثراً کودک بودند، پاکستان را به وحشت انداخته و باعث شده که بسیاری از مردم این کشور خواستار اقدامی جدی علیه حامیان طالبان از جمله مبلغان افراطی شود.

اوایل ماه جاری میلادی دانشجویان زن مرتبط با مسجد سرخ بیانیه‌ای تصویری را منتشر کرده و در آن ضمن تحسین گروه شبه‌نظامی داعش، خواستار گرفتن انتقام مرگ اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده شدند.

انتهای پیام

کد N636246