پیام تسلیت مدیرعامل ستاد دیه‌ کشور در پی درگذشت آیت‌الله غیوری

ستاد ديه

مدیرعامل ستاد دیه‌ کشور در پیامی درگذشت آیت‌الله سیدعلی‌ غیوری نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌ احمر و رییس هیات امنای این نهاد مردمی را تسلیت گفت.

مدیرعامل ستاد دیه‌ کشور در پیامی درگذشت آیت‌الله سیدعلی‌ غیوری نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌ احمر و رییس هیات امنای این نهاد مردمی را تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن پیام سیداسدالله جولایی که به نمایندگی از اعضای هیات امنا و هیات مدیره ستاددیه کشور منتشر می‌شود، بدین شرح است:

إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

همانا مشیت الهی بر آن تعلق گرفته که بهار فرحناک زندگی را خزانی ماتم زده به انتظار بنشیند و این، بارزترین تفسیر فلسفه آفرینش در بی‌کران هستی و یگانه راز جاودانگی اوست.

ضایعه ارتحال عالم عامل « آیت‌الله سید علی‌غیوری » از یاران باسابقه انقلاب و از یاوران صدیق امام و رهبری موجب تاسف و اندوه فراوان گردید.

رجاء واثق دارد تلاش‌های خالصانه و خدمات ارزنده و بی‌شائبه آن مرد الهی و مجاهد نستوه در راستای خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران اسلامی، به‌ویژه نیازمندان و دردمندان کشور، برای ایشان که همواره با وجود کهولت سن و بیماری با علاقه در این نهاد مردمی حضور پیدا می‌کردند، چون باقیات الصالحاتی ارزشمند خواهد بود.

اقدامات خالصانه و ستودنی آیت‌الله غیوری در تاسیس مسجد، مدرسه و صندوق قرض الحسنه اهالی جنوب تهران از سال 1341 تاکنون و همچنین سال‌ها تحمل حبس، تبعید و شکنجه‌های سخت رژیم منحوس پهلوی تنها به دلیل حمایت و همراهی علنی از مرجع تقلید زمان حضرت امام خمینی (ره) ، هیچ گاه از حافظه تاریخی مردم انقلابی ایران اسلامی پاک نخواهد شد.

دغدغه این مرد الهی و اسوه کامل صبر و فداکاری در تشکیل جامعه روحانیت به منظور کمک به آزادی زندانیان سیاسی پیش از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تداوم این حرکت خداپسندانه و انساندوستانه در راستای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری، حکایت از بلندمنشی و نیک اندیشی آن عزیز سفر کرده و مفسر برجسته قرآن کریم دارد.

خدمات آیت الله غیوری نه تنها در داخل کشور، بلکه در مدتی که از جانب معمار کبیر انقلاب (ره) به‌عنوان نماینده ایشان در کشورهای آفریقایی منصوب شدند در راستای بسط خدمات بهداشتی و درمانی مردم فقیر قاره سیاه و همچنین تأسیس بیمارستان و مدرسه در بین ملت‌های محروم هرگز از اذهان مردم این مناطق فراموش نخواهد شد.

تلاش در تاسیس سازمان اقتصاد اسلامی، جمعیت تعاون اسلامی، بنیاد نور، بنیاد هدایت و بسیاری دیگر از نهادهای خیریه و عام‌المنفعه تنها گوشه‌ای از اقدامات آیت الله غیوری در طول عمر با برکت این روحانی جلیل‌القدر است.

بدینوسیله اینجانب، اعضای محترم هیات امناء، هیات مدیره و کلیه کارکنان ستادهای‌ دیه سراسر کشور درگذشت حضرت آیت‌الله «سید علی‌غیوری» رحمه الله علیه را به محضر مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و صبر و شکیبایی و استواری بر تقدیر حضرت حق را برای بیت محترم معزی خواستارم.

سیداسدالله جولائی

انتهای پیام

کد N636187