رهبر:اصولگرایان از انتخابات گذشته درس بگیرند/در انتخابات 92 اصلاح طلبان به پیروزی نرسیدند

اصولگرایان,جامعه مدرسین حوزه علمیه قم,جامعه روحانیت مبارز,محمد تقی رهبر

رئیس سابق فراکسیون روحانیون مجلس معتقد است که جامعتین باید فراتر از بیست روحانی شاخصی باشد که در جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فعالیت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر در گفتگو با خبرآنلاین در خصوص دیدار جامعتین با آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: در اینکه جامعتین نقش سازنده و حسن نیت دارند و موثرهستند و در میان اصولگرایان از مقبولیت خوبی برخوردارند، تردیدی وجود ندارد اما نباید این مجموعه را محدود به بیست نفر دانست.

وی با بیان اینکه امروز هزاران روحانی معتقد به اصول و پیرو نظام در سراسر کشور حضور دارند، افزود: اگر چتر جامعتین(جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم) بر سر آن ها باشد و فراگیرترشود، می‌توانیم شاهد نقش آفرینی این ظرفیت عظیم در قالب همین تشکل روحانی باشیم.

رهبر خاطرنشان کرد: جامعه روحانیت مبارز که از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفته، محدود به جمع بیست نفره ای نبوده است بلکه ما شاهد فعالیت اعضای این مجموعه در قم، اصفهان، تهران ومشهد بوده ایم، از این رو، امروز نیز جامعه باید چتر فراگیری داشته باشد که بتواند روحانیت اصولگرا را بسیج کند.

نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس با اعتقاد براینکه لازم نیست در این مجموعه محوریت با فرد خاصی باشد بلکه باید از فرد فراتر برویم تاکید کرد: البته تصمیمات جمعی جامعتین بسیار راهگشاست.

وی همچنین با اشاره به ضرورت وحدت اصولگرایان در انتخابات آینده تاکید کرد: گروههای اصولگرا باید با سعه صدر، یکدیگر را تحمل کنند و از انتخابات گذشته که نتوانستند به وحدت رسیده و در آن پیروز شوند، درس عبرت بگیرند.

رهبر خاطرنشان کرد: البته ما این را قبول نداریم که درانتخابات خرداد92 اصلاح طلبان به پیروزی رسیدند و خود دکتر روحانی هم این ادعا را نداشته و ندارد و همواره پیروزی خود را در انتخابات ذیل شعار اعتدال گرایی تعریف کرده است در حالی که عده ای پیروزی روحانی در انتخابات را به نفع خود مصادره کرده و هنوز آن را پیروزی جریان اصلاح طلب قلمداد می کنند.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: شرط موفقیت اصولگرایان در انتخابات این است که آن ها عقلای قوم خود را جمع کنند و فکرشان را به هم نزدیک کنند در حالیکه نتیجه اختلاف این است که جریان های سیاسی غیر اصولگرا از جمله اصلاح طلبان وارد مجلس شوند؛هرچند که ما نسبت به اصلاح طلبان معتدل و معتقد به مبانی اصولی نظام حساسیتی نداریم.

عضو سابق کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: گروههای اصولگرا که در ایام انتخابات ریاست جمهوری چندشاخه شدند، باید در انتخابات آینده که وقت چندانی هم نمانده است با هم و در کنار یکدیگر باشند که در این زمینه اقدامات وحدت آفرین هم کسانی که در داخل مجلس فعلی هستند و هم کسانی که خارج از مجلس حضور دارند بسیار موثر و کارساز است و آن ها باید بر روی نقاط مشترک که همان روح واحد اصولگرایی است تاکید کرده و اختلافات جزئی خود را کم کنند.

2929

کد N636000