دختر کاسترو: به‌رغم توافق با آمریکا، به کاپیتالیسم بازنمی گردیم

آمريكا

دختر رئیس‌جمهوری کوبا با تاکید بر اینکه هاوانا از اصول سوسیالیستی خود دفاع می‌کند و به کاپیتالیسم بازنخواهد گشت، گفت: تصمیمات ما به دلیل توافقات اخیر با آمریکا صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ماریلا کاسترو، دختر رئیس‌جمهوری کوبا تاکید کرد: بهبود روابط با آمریکا بدین معنا نیست که شرکت‌های آمریکایی می‌توانند آزادانه در کوبا فعالیت کنند. مردم کوبا نمی‌خواهند که به دوران سرمایه‌داری بازگردند.

دختر رائول کاسترو در جمع اعضای پارلمان کوبا افزود: ما 56 سال است که در این وضعیت به سر می‌بریم و می‌خواهم بگویم که ما یک کشور انقلابی هستیم که تلاش می‌کنیم به سمت سوسیالیسم حرکت کنیم و همه ما بخشی از یک حزب به نام کمونیست هستیم.

هاوانا و واشنگتن روز چهارشنبه هفته گذشته پس از بیش از پنج دهه قطع رابطه عادی سازی روابط را اعلام کردند، دو کشور در تلاش هستند تا روابط خصمانه پیشین را کاهش داده و روابط کامل دیپلماتیک را از سر بگیرند. حتی اگر تمام موانع آمریکا رفع شود، هر شرکت آمریکایی باید برای فعالیت در این جزیره کارائیب از دولت کمونیست کوبا مجوز بگیرد. طبق قوانین سرمایه‌گذاری خارجی کوبا، شرکت‌های خارجی مورد حمایت قرار می‌گیرند اما باید برای شروع کارشان، با شرکت‌های دولتی کوبا و یا دولت نیز مذاکره کنند.

انتهای پیام

کد N635809