ترقی: مردم از افراط و تفریط خسته‌شده‌اند/می توان انتظار داشت که مجلس دهم فراجناحی باشد

انتخابات مجلس دهم

یک فعال سیاسی اصولگرا در گفت و گو با خبر آنلاین تصریح کرد که کشور نیازمند مجلسی متشکل از عقلای جناح های مختلف است.

حميدرضا ترقي، عضو ارشدحزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرآنلاين با اشاره به وظيفه قوه مقننه گفت: مجلس طبق قانون اساسي علاوه بر ريل گذاري، ناظر بر عملكرد دولت است و از سوي مردم انتخاب نمي شوند كه در كنار دولت باشند بلكه انتخاب مي شوند که بر دولت نظارت داشته باشند و نمايندگان مجلس دولت را به سمت اهداف هدايت مي كنند.

وي افزود: مجلس بعدي بايد تسلط بر مشكلات كشور داشته باشد تا نيازهاي دولت را رفع كند و قادر باشد براي دولت براي گذر از چالش‌ها راهكاري داشته باشد و از همه مهمتر اينكه مجلس بعدي بايد برنامه ششم را تهيه كند.لذا فارق از مسائل سياسي بايد بر مسائل كلان كشور اشراف داشته باشد و از بخشي‌نگري‌هاي كه نمايندگان فعلي خانه ملت به آن دچار هستند دور باشند. زيرا اگر اين گونه پيش نرود، نمي تواند در كنار دولت قرار گيرد و تاثير گذار باشد.

در ادامه اين فعال سياسي اصولگرا گفت: مردم از افراط و تفريط خسته شده اند و به دنبال اين افراد نمي گردند در مسائلي كه در مجلس فعلي اتفاق افتاده را نمي پسندند بنابراين به دنبال كارهاي خوب هستند تا به دنبال حاشيه سازي و افراط و تفريط ها غلط نيستند .

ترقي در پايان افزود: كشور نيازمند تشكيل مجلسي است كه متشكل از عقلاي جريان‌هاي مختلف سياسي باشد. در اين صورت مي‌توان انتظار داشت كه مجلس دهم به صورت فراجناحي و برآمده از راي اكثريت مردم ايران باشد. در چينين شرايطي قطعا قوه مقننه علاوه بر اينكه مي‌تواند در كنار دولت حركت كند و اقدامات يكديگر را تكميل كنند، مي‌تواند يك مجلس پرسشگر باشد كه در راستاي منافع ملي گام برمي‌دارد.

2929

کد N635455