نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است/ طالبان و داعش، درخت تروریسم آل سعود

سیاسی

اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: کاهش قیمت نفت به بشکه ای ۵۵ دلار و کارشکنی های آل سعود نیاز کشور به کاستن از وابستگی نفتی را بیشتر کرده و راه نجات را اقتصاد مقاومتی قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر جمعه در خطبه های نمازجمعه این هفته اراک بیان کرد: دولت و مجلس باید کاهش قیمت نفت را در بودجه سال آتی لحاظ کنند تا کار، تولید و فعالیت از حرکت باز نایستد.

وی وضعیت اقتصادی کشور می طلبد تا حد امکان از اسراف جلوگیری کنیم و از واردات بی رویه محصولات و استفاده از کالاهای غیرضرور بکاهیم.

خطب جمعه اراک، با بیان اینکه اعتدال در زمینه اقتصاد، یکی از راه های رسیدن به اهداف عالی نظام است، افزود: افراط و تفریط در مباحثی چون مصرف گندم و برنج و واردات آن سالانه دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار ارز از کشور خارج می کند و این در حالیست که ایران و آمریکا برای ۷۰۰ میلیون دلار بدهی های بلوکه شده این همه چانه زنی کردند.

وی سیگار، مواد آرایش و بهداشتی، مواد مخدر و مشروبات را از مهمترین واردات کشور دانست و اضافه کرد: این مواد سالانه سه میلیارد دلار ارز از کشور خارج می کند.

آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر کار، تولید و اشتغالزایی، افزود: شعار مرگ بر آمریکا با تولید یک کیلو گندم و برنج محقق می شود و باید در عمل به نحوی حرکت کنیم که نیازی به کشورهای غربی نداشتعه باشیم.

وی تولید باکیفیت را نیاز امروز کشور برشمرد و افزود: باید کاری کرد که بتوان از ظرفیت های درونی برای جلوگیری از خروج ارز، اشتغالزایی و هچنین صادرات استفاده کرد و در این راه باید همه دستگاه های اجرایی و مردم پای در مسیر جهادی بگذارند.

آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: آمریکا خود به عنوان یکی از سردمداران شکنجه در زندان های ابوغریب و گوانتانامو و همچنین گشتن سیاهپوستان و تبرئه قائلان آنان به عنوان ننماد نقض حقوق بشر است و صلاحیت رسیدگی به حقوق بشر را ندارد.

وی تصریح کرد: حمایت از گروه های تروریستی چون طالبان و داعش توسط آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان و همپیمانانش نشان داده این کشورها مخالف شیعیان هستند و از به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی ایران در منطقه واهمه دارند.

بیمارستان آیت الله خوانساری نیازمند کمک خیرین

امام جمعه اراک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود تخت در بیمارستان آیت الله خوانساری برای بیماران سرطانی، افزود: هم اکنون ۶۴ تخت در این بیمارستان موجود است و برخی بیماران باید برای بستری شدن در آن، سه ماه در انتظار بایستند.

وی بیان کرد: این بیمارستان برای تکمیل فاز دوم باید ۶۴ تخت دیگر به ظرفیت اولیه آن افزوده شود تا بتوان علاوه بر درمان، در زمینه های پیشگیری نیز به توفیقات قابل توجهی دست یابیم.