بذرپاش: در حوزه رسانه باید جهانی اندیشید و محلی عمل کرد

سیاسی

مهرداد بذرپاش گفت: در حوزه رسانه باید جهانی اندیشید و محلی عمل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، این نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که در آیین اختتامیه همایش بین‌المللی بسیج و رسانه در محل تالار اجتماعات مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی سخن ‌می‌گفت، در ادامه تصریح کرد: در دنیای امروز رسانه باید صریح و دقیق عمل کند زیرا در دنیای رسانه‌های امروز دیگر مخاطب یک عنصر منفعل نیست بلکه تبدیل به عنصری فعال شده است.

او ادامه داد: متاسفانه شناخت ما در عرصه رسانه‌یی اندک و حساسیت ما نسبت به فضای مجازی کم است و به همین دلیل از تهدیدات عمومی آن نیز آگاه نیستیم.

بذرپاش با بیان‌ این که باید سیاست‌گذاری جامعی در این زمینه صورت بگیرد، اظهار کرد: در همین راستا باید دبیرخانه‌ دائم تدوین راهبردهای رسانه‌یی ایجاد شود و راه‌اندازی مرکز تحقیقات ماهواره و رسانه‌های نوین نیز در دستور کار قرار بگیرد.

این نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه عنوان کرد: موضوع شهروند خبرنگار باید در دستور کار سازمان بسیج قرار بگیرد زیرا بسیج از ظرفیت مناسبی برای تحقق این مساله برخوردار است و می‌تواند از این طریق در زمینه ارتقا سواد رسانه‌ای قدم‌های مناسبی را بردارد.

بذرپاش با بیان این که الگوی‌های سنتی رسانه امروزه دیگر کاربرد ندارند اظهار کرد: الگوی سه وجهی مخاطب، محصول و سازمان امروزه جایگزین الگوی سنتی و دو وجهی فرستنده و گیرنده شده است.

وی در ادامه با اشاره به آفت‌های حوزه رسانه خاطرنشان کرد: ارتباط نداشتن دائم میان تصمیم‌گیرندگان و تصمیم‌سازان، غفلت از کادرسازی، حساسیت نداشتن مسوولان و انفعال رسانه‌یی برخی از آفات موجود در این زمینه به شمار می‌رود.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: امروز می‌بینیم که ارتش 20 میلیونی نه تنها در ایران بلکه در جریان اربعین حسینی در خارج از مرزهای کشور نیز محقق شد و اگر تمام رسانه‌های جهان هم جمع شوند نمی‌توانند به این پیام انقلاب اسلامی حمله کنند.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش افکارسنجی میدانی را یکی دیگر از الزامات حوزه رسانه دانست، و تصریح کرد: این مساله ارتباط میان تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان این حوزه را تقویت خواهد کرد و موجب رشد فعالیت‌های ما می‌شود.

او با تاکید بر لزوم افزایش سواد رسانه‌ای اظهار کرد: باید یک جبهه رسانه‌یی به عنوان پشتیبان رسانه ملی تشکیل شود و موضوع ارتقای سواد رسانه‌یی را پیگیری کند.

انتهای پیام

کد N635348