شب گذشته برگزار شد؛

نشست مشترک مجمع خیرین سلامت قم با حضور رئیس مجلس

مجلس

نشست مشترک مجمع خیرین سلامت استان قم شب گذشته با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

نشست مشترک مجمع خیرین سلامت استان قم با حضور رئیس مجلس و با هدف بررسی پروژه‌های حوزه سلامت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، نشست مشترک مجمع خیرین سلامت استان قم شب گذشته با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

لاریجانی در این نشست ضمن ارائه پیشنهاداتی درباره پیشرفت هر چه بهتر طرح های بیمارستانی استان قم گفت: امیدوارم طرح آمایش پزشکی استان قم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دنبال شود تا پروژه ها به صورت مناسب تر اجرایی شود.

وی ادامه داد: در بحث پروژه های استان قم در حوزه سلامت قطعا طرح های نیمه تمام، بیمارستان 800 تخت خوابی و مقوله کاربری زمین در اولویت قرار می گیرد.

در این نشست همچنین خیرین حوزه سلامت در استان قم به بیان مسائل، دغدغه ها و مشکلات پیرامون اجرای پروژه های بیمارستانی پرداختند.

لاریجانی در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران گفت: در اینجا من از آقای هاشمی وزیر بهداشت برای اینکه وقت گذاشته و برای نیازهای بهداشتی استان قم برنامه‌ریزی کرده‌اند، تشکر می کنم. از طرفی دیگر امروز شاهد هستیم که افراد موثری به ویژه خیرین در حوزه ساخت پروژه های سلامت به ویژه بیمارستان ها همکاری می کنند.

رییس قوه مقننه همچنین در تشریح نشست مشترک با مجمع خیرین استان قم اظهار کرد: در این نشست ایده ها و پیشنهادات مختلفی مطرح شد تا در گام نخست بیمارستان های نیمه تمام در اولویت تکمیل قرار گیرد و ان‌شاءالله در نشست های آینده راه های مناسب در این حوزه انتخاب می شود از طرفی دیگر قطعا مجلس هم در این رابطه کمک هایی را خواهد کرد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ساخت دهکده سلامت و بیمارستان 800 تختخوابی در قم تصریح کرد: خوشبختانه در این نشست یک زمین مناسبی برای این پروژه در نظر گرفته شد و قرار است که وزارت بهداشت هم طرح مهندسی پروژه ها را تهیه کند از طرفی دیگر خوشبختانه این پروژه ها در آینده با کمک خیرین و دولت ساخته شده و مجلس هم در بودجه سال آینده اعتباری را در نظر می‌گیرد که این موضوع یک تحول بزرگ در حوزه سلامت استان قم را رقم می زند.

لاریجانی افزود: در نشست امروز بررسی پروژه‌های بیمارستانی دیگری هم در دستور کار بود در نهایت مقرر شد برای آنها هیأت امنایی در نظر گرفته شده تا این پروژه ها پیگیری شود.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به برنامه‌ریزی ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام افزود: در این نشست وزیر بهداشت اعلام کرد که اگر گام هایی برای اجرا و تکمیل پروژه های بیمارستانی در نظر گرفته شود بخشی از سود وام را دولت تقبل کند تا هزینه های مربوطه کاهش پیدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ضمنا در اینجا باید از آقایان مراجع به خاطر حمایت های بسیار برای اجرای این پروژه ها تشکر کنم از طرفی دیگر مراجع جلیل القدر در این حوزه پیشنهاداتی را برای تکمیل بیمارستان هایی در نقاط دیگر ارائه کردند که این موضوع نیز قابل تقدیر و تشکر است.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، نیز در پاسخ به سوالی درباره برنامه ریزی این وزارتخانه برای اجرای پروژه های حوزه سلامت گفت: در این نشست درباره بیمارستان های نیمه تمام قول دادیم که خیرین به هر میزانی که برای اخذ وام مشارکت کنند دولت 10 درصد از سود وام را تقبل کند که این پیشنهاد مورد رضایت و حمایت خیرین قرار گرفت.

کد N635143