مفتح: شهادت آیت‌الله مفتح بهترین سمبل وحدت حوزه و دانشگاه بود

حوزه علميه,دانشگاه,شهيد مفتح

نماینده مردم تویسرکان در مجلس با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه از برجسته‌ترین جلوه‌های زندگی آیت الله مفتح بود، اظهار کرد: نحوه شهادت وی نیز بهترین سمبل وحدت حوزه و دانشگاه بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه همدان،محمدمهدی مفتح، فرزند آیت الله مفتح در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه در شهرستان بهار عنوان کرد: تلاشها، مجاهدتها و نحوه زندگی شهیدانی چون آیت‌الله مفتح و آیت‌الله مطهری و... می توانند الگویی برای جوانان ما باشد اما متاسفانه در الگو ساختن این بزرگان کوتاهی کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: آیت الله مفتح تلاشهای خود برای وحدت حوزه و دانشگاه را از سال 1340 با انتشار مقالاتی در این باره شروع کرد. تاسیس مدرسه دین و دانش از ابتکارات ایشان و آیت الله مطهری بود.

مفتح ادامه داد: آیت الله مفتح شخصیت بسیار جامعی داشت که هم تحصیلات حوزوی و هم دانشگاهی داشت. او معتقد بود برای ایجاد وحدت باید زبان دانشگاه را دانست و به همین علت به تحصیل در دانشگاه مشغول شد.

وی همچنین تاکید کرد: نخستین سمینار در مورد وحدت حوزه و دانشگاه توسط آیت الله مفتح در سال 1357 و به مناسبت درگذشت فرزند امام خمینی(ره) برگزار شد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس نیز در این مراسم بیان کرد: پیوند بین دو نهاد مقدس حوزه و دانشگاه با شهادت آیت الله مفتح آغاز و روز به روز بر استحکام این پیوند افزوده شد.

محمدعلی پورمختار افزود: دشمنان نظام و اسلام در تلاشی هدفمند در برخی دانشگاهها سعی در گسستن این پیوند دارند. روحانیت با حضور پررنگ خود در دانشگاه باید مانع فعالیت‌های چنین افرادی شوند.

انتهای پیام

کد N634955