/برخورد قاطع، عملی و بدون ملاحظه با فساد/

فاضل میبدی: نتیجه تصمیم قاطع و عملی در مبارزه با فساد، عدم تکرار آن است

مبارزه با فساد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: از جمله نتایج تصمیمات قاطع و عملی که بدون هرگونه ملاحظه در زمینه مبارزه با مفاسد اعمال می‌شود این است که دیگر این‌چنین جرایمی تکرار نخواهد شد و همچنین مردم می‌فهمند که منشأ فساد کجاست و نظارت آنها قوی‌تر می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین فاضل میبدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این اعتقاد که«نبود جرأت مسئولان مانعی مهم در برابر اقدام قاطع و اساسی در برابر مبارزه با مفاسد اقتصادی به شمار می‌رود»، گفت: حفظ منافع شخصی و گروهی و جناحی موضوع مهمی است و آنجا که پای این منافع در میان باشد مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه اگر منافع ملی در نظر باشد باید در راستای مقابله با مفاسد اقتصادی اقدام کرد، گفت: اینطور نیست که قلم‌ریزها را بگیرند و قلم درشت‌ها را رها کنند چرا که به هر ترتیب قلم درشت‌ها به یکی از نهادهای قدرت وابسته هستند و در همین راستا آقای رییس‌جمهور هم بر این موضوع تاکید کردند که اگر تفنگ و اطلاعات جایی جمع شود فساد آنجاست ولو اینکه شخص ابوذر و یا سلمان باشد. در واقع اگر فردی معرفی شد ولی نهادهای وابسته معرفی نشدند مشکل ایجاد می‌شود.

میبدی در ادامه با بیان اینکه شفاف‌سازی این نهادهای وابسته و جریانی که در کشور به وجود آمده و نام بردن از آنها در مسیر مبارزه با مفاسد اقتصادی راهگشاست، اظهار کرد: باید دفتر حسابرسی وجود داشته باشد. با وجود چنین شرایطی شاهد هستیم که بعضا مجلس ما به جای اینکه به مسائل مربوط به بیت‌المال توجه کند، گاه مسائل جزئی را در نظر گرفته است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: از جمله نتایج تصمیمات قاطع و عملی که بدون هرگونه ملاحظه در زمینه مبارزه با مفاسد اعمال می‌شود، این است که دیگر این‌چنین جرایمی تکرار نخواهد شد و همچنین مردم می‌فهمند که منشأ فساد کجاست و نظارت آنها قوی‌تر می‌شود.

میبدی گفت: اگر به روزنامه‌ها جرات بدهیم و به احزاب نیز استقلال و آزادی بدهیم حساسیت بیشتر می‌شود و این مسائل تکرار نخواهد شد.

وی همچنین گفت: در همین راستا وقتی به یک استانی بودجه‌ای داده می‌شود، در مورد این موضوع که این بودجه چقدر از راه ضوابط و چقدر از راه روابط هزینه می‌شود و یا اینکه چقدر به دست متخصصین و یا غیرمتخصصین داده می‌شود توجه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N634831