پس از ۱۷ ماه؛

مظنون بمب‌گذاری ماراتن بوستون امروز به دادگاه می‌رود

سیاسی

قرار است «جوهر سارنایف» مظنون اصلی بمب‌گذاری‌های آوریل سال ۲۰۱۳ میلادی در جریان ماراتن شهر بوستون، امروز در دادگاه حاضر شود.

مظنون اصلی بمب‌گذاری ماراتن در شهر «بوستون» مرکز ایالت ماساچوست آمریکا امروز-پنجشنبه-پس از ۱۷ ماه انتظار به دادگاه می‌رود.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، قرار است «جوهر سارنایف» مظنون اصلی بمب‌گذاری‌های آوریل سال ۲۰۱۳ میلادی در جریان ماراتن شهر بوستون، امروز در دادگاه حاضر شود.

سارنایف متهم است که در جریان ماراتن سال ۲۰۱۳ در بوستون با حمل کردن دو بمب و قرار دادن آن‌ها در نزدیکی خط پایان، در انجام یک عملیات تروریستی همکاری داشته است.

سه نفر در بمب‌گذاری ماراتن بوستون کشته و بیش از ۲۶۰ نفر دیگر زخمی شدند.

«تیمورلنگ سارناییف» برادر بزرگ‌تر وی در یک درگیری با ماموران امنیتی که چهار روز پس از بمب‌گذاری ماراتن رخ داد، کشته شد.

سه نفر از دوستان سارناییف نیز به‌جرم انتقال مدارک مربوط به بمب‌گذاری از اتاق وی و ارائه اطلاعات اشتباه به ماموران فدرال آمریکا متهم شناخته شده‌اند.

مظنون بمب‌گذاری ماراتن بوستون ادعای بی‌گناهی کرده است، اما در صورت متهم شناخته شدن توسط هیات‌ منصفه محکوم به مرگ می‌شود.

متهم بمب‌گذاری‌ ماراتن بوستون در نخستین دادگاه خود که ۱۷ ماه قبل برگزار شد و آن‌ زمان ۱۹ سال داشت، با لهجه خاصی صحبت کرد که دوستان وی تا به حال از وی نشنیده بودند و از آن زمان تا کنون در یک سلول انفرادی در حدود ۶۰ کیلومتر دور‌تر از شهر بوستون زندانی بوده است و در طول ۱۷ ماه اخیر تنها برخی از دوستان بسیار نزدیک و همین‌طور دو خواهر بزرگ‌تر وی اجازه ملاقات پیدا کردند.

برخی مقام‌های قضایی اعلام کردند که روند دادگاهی سارنایف ممکن است تا ماه‌ها طول بکشد.

کد N634354