نخست‌وزیر اسبق روسیه: شمارش معکوس برای پوتین آغاز شده است

یکی از منتقدان ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به کاهش ارزش روبل، هشدار داد شماره معکوس قدرت برای پوتین آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، با وجود اینکه پوتین در مقابل کاهش شدید ارزش روبل دربرابر دلار آمریکا سکوت کرده است اما به طور قطع در کنفرانس خبری پایان سال او که امروز (پنجشنبه) برگزار خواهد شد، سوالاتی در این زمینه مطرح می‌شود.

در همین حال، میخائیل کازیانف، یکی از متحدان قدیمی پوتین که امروز به رهبر حزب مخالف وی تبدیل شده است، رئیس‌جمهور روسیه را به گسترش بحران اقتصادی به دلیل عدم مدیریت صحیح توسط وی متهم می‌کند.

کازیانف این بحران را شامل تحریم‌های کشورهای غربی به دلیل مساله اوکراین و کاهش قیمت جهانی نفت می‌داند.

نخست‌وزیر اسبق روسیه در این باره گفت: سال 2015 سالی است که پوتین در آن باید تصمیم بسیار مهمی بگیرد.

وی همچنین به پوتین هشدار داد، ممکن است در طول سال آتی با شورش و اعتراضاتی روبه‌رو شود.

کازیانف 57 ساله در ادامه اظهاراتش خطاب به پوتین عنوان کرد، دو راه برای وی وجود دارد یا فشار مرا در فضای سیاسی تحمل و یا به استراتژی خروج از قدرت فکر کند.

منتقد دولت فعلی روسیه همچنین مدعی شد که به اعتقاد وی پوتین در صورت برگزاری انتخاباتی آزاد و عادلانه پیروز انتخابات آتی نخواهد بود.

با این حال نظرسنجی‌های کنونی نشان می‌دهند که پوتین ازمحبوبیت بی‌سابقه‌ای در بین مردم روسیه برخوردار است.

انتخابات آتی ریاست‌جمهوری در سال 2018 برگزار خواهد شد و پوتین 62 ساله تاکنون اعلام نکرده است که در این انتخابات شرکت خواهد کرد یا خیر.

ارزش واحد پولی روبل در سال‌جاری در برابر دلار 45 درصد کاهش یافت و موجب گسترش نگرانی‌ها درباره وضعیت اقتصادی آتی روسیه شد.

انتهای پیام

کد N634336