تقوی: گردهمایی اصولگرایان با ندای همگرایی برگزار می‌شود/ تشکیل جلسه با ۷۰ نفر از سران اصولگرایی

ایسنا نوشت:

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اعتقاد به نظام و کشور و پایبندی به ارزش‌ها را از ویژگی اصولگرایان ذکر کرد و گفت: گردهمایی ارزشی و ولایی در استان‌ها با ندای همگرایی در حوزه اصولگرایی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در گردهمایی همگرایی اصولگرایان گیلان با بیان اینکه «میزان اثرگذاری یکی از راه‌های ارزیابی افراد و گروه‌هاست» اظهار کرد: انسان‌ها براساس مقدار توانایی‌شان تاثیرگذار خواهند بود.وی با بیان اینکه «نظام‌های سیاسی دنیا نیز براساس توانمندی‌هایشان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند» گفت: نظام سیاسی ما امروز در عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، پاکستان و دیگر کشورهای مسلمان دنیا از تاثیرگذاری بالایی برخوردار است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اقتدار نظام را عامل اثرگذاری انقلاب اسلامی در منطقه برشمرد و یادآور شد: این اثرگذاری نشانه نفوذ انقلاب اسلامی ایران در تحولات منطقه است.وی با بیان این‌که «برخی از انسان‌ها به اندازه یک ملت اثرگذارند» گفت: طبق فرمایش امام خمینی (ره) «شهید بهشتی یک ملت بود برای ملت ما» و این نشانه تاثیرگذاری انسان‌هاست.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور فتنه را خط قرمز نظام و اصولگرایی دانست و یادآور شد: با کسانی که در رکاب فتنه حرکت می‌کنند سازش نخواهیم داشت و کسانی که در فتنه حضور داشتند خط شان از ما جداست.وی از برگزاری گردهمایی همگرایی اصولگرایان در سراسر کشور خبر داد و گفت: این گردهمایی با هدف برطرف کردن دغدغه‌های رهبری و ایجاد انسجام در میان نیروهای ولایی برگزار می‌شود. وی با بیان این‌که «پشت صحنه برگزاری این گردهمایی شخص و گروه خاصی نیست» افزود: به عنوان مقلدان رهبری هستیم و اگر روزی قرار باشد به کسی یا گروهی گزارش دهیم تنها به جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین قم گزارش می‌دهیم.

تقوی با بیان این‌که «اصطلاح اصولگرایی توسط مقام معظم رهبری مطرح شد» گفت: اصولگرایان برای موفقیت راهی جز همگرایی و کنار هم قرار گرفتن ندارند.وی اعتقاد به نظام و کشور و پایبندی به ارزش‌ها را از ویژگی اصولگرایان ذکر کرد و ادامه داد: گردهمایی ارزشی و ولایی در استان‌ها با ندای همگرایی در حوزه اصولگرایی برگزار می‌شود. تقوی با بیان این‌که «حجم کار در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بسیار بالاست» گفت: به دلیل اینکه انگ گوشه نشینی به اصولگرایان زده نشود، وظیفه ندای وحدت اصولگرایان را پذیرفتم. وی از تشکیل جلسه با 70 نفر از سران اصولگرایی خبر داد و گفت: در این جلسات تلاش می‌شود تا نظرهای اصولگرایان کنار هم گذاشته شود تا بدین طریق دیدگاه‌ها به هم نزدیک شود.

تقوی در پایان آمریکا را دشمن شماره یک کشور خواند و گفت: باید مراقب باشیم لبخند آمریکا ما را فریب ندهد.

 

23503

کد N634295