دستگیری یکی از فرماندهان برجسته گروه تروریستی گردان‌های عبدالله عزام در لبنان

سیاسی

نیروهای اطلاعاتی ارتش لبنان توانستند یکی از رهبران برجسته گردان‌های عبدالله عزام را بازداشت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه لبنانی الاخبار، نیروهای اطلاعاتی ارتش لبنان توانستند از یک هفته قبل محمود. ا که یکی از رهبران برجسته تشکیلات تروریستی گردان‌های عبدالله عزام به شمار می‌آید را در جریان یک کمین دستگیر کنند.

منابع امنیتی عنوان داشتند که وی ساکن منطقه مجدل عنجر بوده و بازداشت وی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که این رهبر برجسته تشکیلات تروریستی مذکور اعتراف کرده که افراد انتحاری را در جریان دو انفجار منطقه ضهر البیدر و الطیونه را منتقل کرده است.

منابع امنیتی همچنین تاکید کردند: این فرد بازداشت شده دست راست سراج‌الدین زریقات، سخنگوی گردان‌های عبدالله عزام به شمار می‌آید و وی وظیفه پیدا کردن محل اسکان برای همسر سابق ابوبکر البغدادی به نام سجی الدلیمی به عهده داشته است.

وی همچنین اعتراف کرده که یکی ازماموریت هایش نقل وانتقال عناصر مسلح تروریست بین شهر طرابلس در شمال لبنان و شهرک های مجدل عنجر ، عرسال و شبعا بوده و بارها به « شادی المولوی» یک سرکرده فراری درگیری های خونین دو سه سال گذشته در شهر طرابلس کمک مالی کرده است.

منابع امنیتی لبنانی این تروریست را از نظر اهمیت هم ردیف و هم وزن « نعیم عباس» دیگر تروریست تکفیری می دانند که اکنون در بازداشت نیروهای امنیتی لبنان بسر می برد.

نعیم عباس که اکنون گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره درصدد مبادله او با نظامیان ربوده شده لبنانی هستند، در ییشتر انفجارهای تروریستی اخیر در مناطق مختلف لبنان بویژه ضاحیه جنوبی بیروت نقش اصلی را داشته است.

گروه تروریستی گردان های عبدالله عزام مسئولیت دو حمله تروریستی جداگانه به سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان را که به شهادت و زخمی شدن تعدادی از انسان های بی گناه منجر شد، برعهده گرفته است.

انتهای پیام

کد N634053